Wolontariat pracowniczy mBanku doceniony!
Copy

Kopiuj tekst

Wolontariat pracowniczy mBanku doceniony!

Pracownicy mBanku zostali laureatami jednej z trzech głównych nagród w łódzkiej edycji konkursu „Barwy Wolontariatu".

mBank został uhonorowany główną nagrodą w lokalnej, łódzkiej edycji konkursu „Barwy Wolontariatu". Odznaczenie to jest dowodem uznania dla pracowników mBanku.

Bardzo nas cieszy to wyróżnienie, gdyż potwierdza zaangażowanie mBanku w działania charytatywne oraz wolontarystyczne. Niemal od początku istnienia mBanku zachęcamy Klientów do wspierania potrzebujących. Rok temu do prac na rzecz podopiecznych łódzkiego Zespołu Szkół Specjalnych Nr 5 zaangażowaliśmy zespół naszego banku. Czas spędzony z wychowankami placówki sprawia wiele radości zarówno dzieciom, jaki i pracownikom - podkreśla Dominika Nawrocka, odpowiedzialna za działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mBanku.

Konkurs „Barwy Wolontariatu" jest organizowany przez Sieć Centrów Wolontariatu od 2001 roku. To jedyny w naszym kraju konkurs związany z działalnością wolontarystyczną. Jego ideą jest honorowanie najlepszych inicjatyw oraz pomysłów w obszarze działalności społecznej w Polsce. Najważniejsze kryteria, według których jury ocenia nadesłane projekty, to: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność oraz partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach.

Program wolontariatu pracowniczego w mBanku działa od grudnia 2007 roku. Obecnie angażuje blisko 30 osób, ale liczba ta wzrasta z miesiąca na miesiąc. mBank stale współpracuje z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5 w Łodzi, w którym uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pracownicy banku wspierają wychowanków placówki poprzez działania edukacyjne oraz wspólne akcje, na przykład świąteczne. Starają się być obecni wśród dzieci na co dzień, na przykład na ławkach kibiców podczas zawodów sportowych oraz w trakcie ważnych uroczystości z życia szkoły, takich jak: Dzień Dziecka czy początek i zakończenie roku.

Aktualnie program obejmuje łódzką centralę mBanku. W kolejnych latach planowane jest rozszerzenie działań, co umożliwi zaangażowanie się na rzecz lokalnych społeczności pracowników mBanku na terenie całej Polski.

Społeczność jest dla mBanku jedną z podstawowych wartości. Dlatego od początku swojej działalności bank angażuje się w liczne przedsięwzięcia związane z edukacją, kulturą i aktywnym stylem życia, a także wspiera akcje charytatywne. Informacje o działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mBanku są dostępne w serwisie www.mSpolecznosc.pl.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.