Zaproszenie na drugie spotkanie z cyklu „W poszukiwaniu niewidzialnej ręki rynku”
Copy

Kopiuj tekst

Zaproszenie na drugie spotkanie z cyklu „W poszukiwaniu niewidzialnej ręki rynku”

BRE Bank we współpracy z Wydawnictwem Studio Emka jest patronem cyklu spotkań poświęconych ekonomii „W poszukiwaniu niewidzialnej ręki rynku”. Drugie spotkanie odbędzie się w środę 2 kwietnia 2008 r. o 17.00, tradycyjnie w gmachu Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, przy ul. Koszykowej 26/28. Tym razem wykład i dyskusja będą toczyły się pod hasłem „Mistyka Przywództwa”. Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie nowa książka Manfreda Kets de Vriesa o tym samym tytule, wydana przez Wydawnictwo Studio Emka przy wsparciu BRE Banku. 

Kwietniowe spotkanie poświęcone będzie kwestii skutecznego przywództwa i udanego kierowania zespołem, budowania związków interpersonalnych i tworzenia atmosfery zaangażowania. O tym, jak rozwinąć swoje przywódcze zdolności, jak wydobyć to, co najlepsze z samego siebie i współpracowników pisze w swojej nowej książce – „Mistyka Przywództwa” - Manfred Kets de Vries. Autor jest holenderskim psychologiem i ekonomistą, przewodniczącym katedry The Raoul de Vitry d'Avaucourt w INSEAD - Międzynarodowej Szkole Biznesu i Administracji w Fontainebleau koło Paryża oraz dyrektorem prowadzonego w niniejszej szkole Centrum Globalnego Przywództwa. Pięć razy otrzymał nagrodę dla wyróżniającego się nauczyciela programu MBA INSEAD. Magazyny Financial Times, Le Capital, Wirtschaftswoche i The Economist uznały go ponadto za czołowego myśliciela w zakresie zarządzania.

Jego najnowsza publikacja jest swego rodzaju myślą przewodnią spotkania. Będzie też doskonałym wprowadzeniem do dyskusji, którą poprowadzi Witold Gadomski, redaktor Gazety Wyborczej. Podczas wydarzenia głos zabiorą ponadto Sławomir Lachowski – twórca mBanku i Multibanku oraz Zbigniew Chlebowski – przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych

BRE Bank, patronując cyklowi, chce zainspirować młodych ludzi ekonomią i podkreślić nieuchronną obecność tej dziedziny nauki w życiu każdego człowieka.

Organizatorami cyklu są:
Biblioteka m.st. Warszawy
Fundacja BRE Banku
Wydawnictwo Studio EMKA
Forum Rozwoju Menedżerskiego
Koło Naukowe Strategii Gospodarczej UW
Uniwersytet Warszawski Wydział Nauk Ekonomicznych
Instytut Copernicus

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:
Manager Magazin
Magazyn BCC
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.