Nowy Prezes, Zarząd i Rada Nadzorcza BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Nowy Prezes, Zarząd i Rada Nadzorcza BRE Banku

14 marca 2008 r. Nowa Rada Nadzorcza BRE Banku wybrała Mariusza Grendowicza na stanowisko Prezesa Zarządu BRE Banku SA. Zastąpi on Sławomira Lachowskiego - prezesa Banku od listopada 2004 r. do marca 2008 r. 


Decyzją nowej Rady Nadzorczej powołano również nowych członków Zarządu BRE Banku, w skład którego weszli: Dr Andre Carls- Wiceprezes Zarządu ds. Finansów, który zastąpił Jerzego Jóźkowiaka i Christian Rhino, Członek Zarządu ds. Operacji i Informatyki, który zastąpił Rainera Ottensteina.

Na kolejną kadencję Zarządu wybrani zostali także:
Wiesław Thor – Wiceprezes Zarządu ds. Zarządzania Ryzykiem,
Bernd Loewen – Członek Zarządu Banku ds. Bankowości Inwestycyjnej, oraz
Jarosław Mastalerz – Członek Zarządu ds. Bankowości Detalicznej. Wraz z upływem kadencji, Janusz Wojtas - Członek Zarządu ds. Bankowości Korporacyjnej przestał pełnić tę funkcję.

Ponadto obradujące w tym dniu Zwyczajne Walne Zgromadzenie BRE Banku zdecydowało o powołaniu trzech nowych członków Rady Nadzorczej BRE Banku:
Waldemara Stawskiego, Marka Wierzbowskiego oraz Martina Zielke.
Na kolejną kadencję Rady Nadzorczej wybrano ponownie: Macieja Leśnego, Martina Blessinga, Achima Kassowa, Teresę Mokrysz, Michaela Schmida oraz Jana Szomburga. W składzie rady znalazło się pięciu członków spełniających kryteria niezależności, pozostali reprezentują większościowego akcjonariusza Commerzbank.

Poniżej prezentujemy informacje na temat nowo powołanego Prezesa, nowych Członków Zarządu oraz Rady Nadzorczej BRE Banku.

Mariusz Grendowicz
lat 47, do 30-go listopada 2006 r. zajmował stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku BPH, w którym od 2001 r. odpowiadał za Pion Bankowości Korporacyjnej i Finansowania Nieruchomości. Międzynarodową karierę bankową rozpoczął w 1983 r., gdy podjął pracę w Grindlays Bank, (który w wyniku przejęcia stał się następnie częścią Australia and New Zealand Banking Group) w Londynie, w którym pracował do roku 1991. W latach 1991 – 1992 pracował w Citibanku w Londynie, a następnie w latach 1992 – 1997 w ING Banku, gdzie w latach 1992-1995 zajmował kierownicze stanowiska w Polsce, zaś w okresie 1995-1997 na Węgrzech. Od 1997 do 2000 r. zasiadał w zarządzie ABN AMRO Bank Polska, ostatnio jako Prezes Zarządu banku oraz szef Grupy ABN AMRO na Polskę.Mariusz Grendowicz studiował Ekonomikę Transportu na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył również studia bankowe w Wielkiej Brytanii i uzyskał dyplom z Bankowości Międzynarodowej w The Chartered Institute of Bankers w Londynie.

Dr Andre Carls
urodzony w roku 1963, był Prezesem Zarządu .comdirect bank AG, odpowiedzialnym za bussiness development, marketing, sprzedaż, serwis i komunikację przedsiębiorstwa. Ponadto Andre Carls jest Zastępcą Prezesa Rady Nadzorczej spółki zależnej .comdirect private finance AG oraz Członkiem Rady przy giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie.
Po ukończeniu studiów ekonomicznych i promocji doktorskiej na Uniwersytecie w Kolonii, dzięki międzynarodowemu programowi szkoleniowemu, rozpoczął w 1990 r. pracę w Commerzbanku. Piastował tutaj różne stanowiska w obszarach Corporate Finance i Capital Markets. W latach 1998 – 2000 znacznie przyczynił się do rozbudowy działu bankowości inwestycyjnej w Commerzbanku w Londynie. Od grudnia 2000 r. jest członkiem zarządu .comdirect bank AG.

Christian Rhino
Z Commerzbankiem związany od 2001 roku. Pełnił funkcję Global Head Trade Finance & Transaction Services (Finansowanie transakcji handlowych) w obszarze Bankowości Korporacyjnej. Wcześniej zajmował stanowisko European Head „Trade Finance & Transaction Services“ oraz Dyrektora Zarządzającego w obszarze Bankowości Korporacyjnej Commerzbanku AG. W latach 1998-2001 pracował w Deutsche Bank AG, początkowo jako koordynator ds. ecommerce, następnie Dyrektor ds. usług działu eBusiness, gdzie nadzorował rozpoczęcie działalności pierwszego centrum handlu elektronicznego (ecommerce) dla Deutsche Bank AG wreszcie jako Wiceprezes w obszarze Bankowości Korporacyjnej.

Waldemar Stawski
Od 06.2007 Doradca Zarządu CTL Logistics S.A. W latach 2006-2007 Dyrektor Generalny Polskiego Związku Pracodawców Transportu i Logistyki. Wcześniej Członek Zarządu CTL Logistics S.A. W latach 2002-2003 pełnił funkcję Przewodniczący Zarządu Komisarycznego we Wschodnim Bank Cukrownictwa S.A.., gdzie przygotowywał i wdrażał program naprawczy dla KNB. W latach 1995-2002 pracował w Powszechnej Kasie Oszczędności Banku Polskim S.A zajmując kolejno stanowiska dyrektora Oddziału Regionalnego w Gdańsku a następnie Wiceprezesa Zarządu. Ukończył studia na Politechnice Gdańskiej, na Wydziale Elektrycznym. Studiował również W Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni oraz na Uniwersytecie Gdańskim.

Prof. hab. Marek Wierzbowski
Profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny, partner w kancelarii Prof. Marek Wierzbowski Radcowie Prawni Spółka Partnerska. Prof. Wierzbowski jest członkiem Rady Zamówień Publicznych, członkiem Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułu Naukowego, wiceprzewodniczącym Rady Giełdy Papierów Wartościowych S.A., członkiem rad nadzorczych kilku spółek, prezesem Sądu Izby Domów Maklerskich. Prof. Wierzbowski był prodziekanem Wydziału Prawa i Administracji, a także prorektorem Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczył Radzie Giełdy Papierów Wartościowych, a także był wiceprzewodniczącym Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Przez szereg lat pełnił funkcję senior partnera międzynarodowych kancelarii prawnych: Weil Gotshal & Manges, a  następnie  Linklaters.  Reprezentował Komisję Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisję Nadzoru Bankowego  w postępowaniach przed NSA.
Prof. Wierzbowski wykładał jako visiting professor przez okres co najmniej jednego semestru na wydziałach prawa uniwersytetów amerykańskich.

Martin Zielke
od 1 kwietnia 2006 Członek Zarządu, Eurohypo Aktiengesellschaft, Eschborn. Dodatkowo Od 1 lutego 2008 Menadżer Grupy, Wydział Finansów Grupy, Commerzbank AG, Frankfurt nad Menem. W latach 2002-2006 pełnił funkcję Managera Grupy w obszarach Bankowości Detalicznej a następnie Korporacyjnej w Commerzbank AG, Frankfurt nad Menem. W latach 2000-2001 zajmował stanowiska Dyrektora regionalnego ds. inwestycji portfelowych, później Dyrektora Regionalnego ds. Finansowania Bankowości Detalicznej w Deutsche Hyp, Frankfurt nad Menem. Wcześniej, przez dziesięć lat pracował w Dresdner Bank AG,  Frankfurt nad Menem, gdzie pełnił funkcje kierownicze w obszarze bankowości detalicznej. Z wykształcenia ekonomista, uzyskał również tytuł MBA na Uniwersytecie w Göttingen.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.