mBank Annapurna West Face Expedition wyruszyła!
Copy

Kopiuj tekst

mBank Annapurna West Face Expedition wyruszyła!

Celem wyprawy mBank Annapurna West Face Expedition jest pierwsze powtórzenie drogi czeskiej na północno-zachodniej ścianie Annapurny, a także zdobycie przez Piotra Pustelnika ostatniego szczytu Korony Himalajów.


Annapurna to dziesiąty co do wysokości szczytu ziemi o wysokości 8091 m n.p.m. W tegorocznej wyprawie wezmą udział: Piotr Pustelnik, Piotr Morawski, Dariusz Załuski oraz Peter Hamor (Słowacja).

Wyprawa wyruszyła 16 marca z Warszawy. Do połowy kwietnia będzie trwała część aklimatyzacyjna na Ama Dablam - jednym z najbardziej charakterystycznych szczytów w rejonie Mt. Everestu o wysokości 6812 m n.p.m.. Następnie uczestnicy helikopterem przelecą do bazy pod północną ścianą Annapurny. Powrót planowany jest na 7 maja.

Do Korony Himalajów zaliczamy 14 gór powyżej 8000 m n.p.m. Do tej pory udało mi się wejść na 13 ośmiotysięczników, a więc do zdobycia Korony brakuje mi właśnie Annapurny - mówi Piotr Pustelnik, kierownik wyprawy.
Annapurna należy do jednych z najniebezpieczniejszych gór świata - masyw Annapurny jest bardzo rozległy i składa się z 6 dużych szczytów, czyli głównego wierzchołka i pięciu wysokich siedmiotysięczników.

Tegoroczna wyprawa mBank Annapurna West Face Expedition to czwarte podejście Pustelnika do zdobycia tego szczytu. Dwukrotnie wyprawa przebiegała drogą Boningtona na południowej ścianie w roku 2004 (mBank Era Annapurna Expedition) i 2005 (mBank Lotto Annapurna South Face Expedition). W roku 2006 wyprawa mBank Lotto Tryptyk Himalajski jako cel obrała wschodnią grań, do tej pory zdobytą zaledwie dwukrotnie. Peter Hamor osiągnął wierzchołek główny 21 maja, Piotr Pustelnik i Piotr Morawski dotarli do wierzchołka wschodniego (8010 mnpm). Zawrócili niosąc pomoc Tybetańczykowi, który dostał ślepoty śnieżnej.

W tym roku zaatakujemy szczyt od strony północno-zachodniej. Droga ta została pokonana pierwszy i jedyny raz przez zespół Nežerka/Martiš w 1988 roku - mówi Piotr Morawski, uczestnik wyprawy.
Jednak dobry, wypróbowany skład oraz logiczna i bezpieczna linia zwiększają nasze szansę na sukces w tej wyprawie.

Bieżące relacje z wyprawy wraz z połączeniami głosowymi dostępne będą na stronie
http://www.trekandmore.pl/.

mBank jest bankiem dla osób aktywnych, nastawionych na rozwój. Dlatego sport wpisuje się doskonale w realizowaną przez mBank politykę sponsoringową. mBank wspiera nie tylko wyprawy himalaistów ale także wystąpił z dwoma własnymi inicjatywami - mBank Łódź Maraton oraz mBank eXtreme w Sieli.

Uczestnicy wyprawy:

Piotr Pustelnik - jest zdobywcą 13 ośmiotysięczników, brał udział w wielu wyprawach w Himalaje, Karakorum i góry świata, wspina się w górach wysokich od 1985 roku

Peter Hamor - zdobywca 5 ośmiotysięczników, najlepszy słowacki himalaista, zdobywca Korony Ziemi, ma na koncie 2 wejścia na szczyty ośmiotysięczne jako pierwszy Słowak

Piotr Morawski - zdobywca 4 ośmiotysięczników, jako pierwszy człowiek zdobył Shisha Pangma zimą,

Dariusz Załuski - zdobywca 4 ośmiotysięczników, brał udział w wielu wyprawach zimowych, wspinaczkę łączy z profesjonalnym filmowaniem, a jego filmy z najwyższych gór świata zdobywają nagrody na festiwalach górskich i podróżniczych.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.