Chris Laszlo w Warszawie
Copy

Kopiuj tekst

Chris Laszlo w Warszawie

Jak odnosić sukces gospodarczy będąc jednocześnie odpowiedzialnym społecznie? Jak pogodzić korzyści akcjonariuszy i interesariuszy? Jak interesariusze mogą współtworzyć wartość akcjonariuszy? Na te i inne pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju odpowie Chris Laszlo, autor książki „Firma zrównoważonego rozwoju. Jak wypracować trwałą wartość z uwzględnieniem efektów społecznych i ekologicznych”. Forum Odpowiedzialnego Biznesu i BRE Bank mają przyjemność zaprosić na spotkanie z okazji opublikowania książki na polskim rynku, które odbędzie się 24 listopada br. w Warszawie.

"Książka ta napisana z myślą o świecie biznesu, poszerzona o praktyczne przykłady, udowadnia, że odseparowany od biznesu, zrównoważony rozwój jest tylko strategią "dobrego samopoczucia". W naszym kraju ciągle niewiele jest polskojęzycznych publikacji poświęconych społecznej odpowiedzialności biznesu. Ta pozycja będzie dla czytelników i czytelniczek ciekawym i aktualnym przewodnikiem po świecie CSR i zrównoważonego rozwoju" - mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezes FOB.

Książka "Firma zrównoważonego rozwoju" wskazuje innowacyjne podejście do wyzwania, jakim jest łączenie odpowiedzialności firmy wobec społeczeństwa i środowiska z osiąganiem zysku przez organizację. Autor wskazuje, że jedyny model zrównoważonego biznesu to ten, który łączy wartość akcjonariuszy oraz pozostałych interesariuszy. Książka zapełnia lukę pomiędzy tradycyjnym modelem wartości akcjonariuszy a bardziej aktualnymi podejściami, które podkreślają rosnące oczekiwania pozostałych interesariuszy i istotę społecznej odpowiedzialności firmy.

„Zaangażowanie BRE Banku w promowanie idei społecznej odpowiedzialności biznesu jest w moim odczuciu zupełnie zrozumiałe. W obliczu konsekwencji niedawnych wydarzeń na światowych rynkach finansowych, jednym z największych wyzwań stojących przed nami w najbliższych latach jest niewątpliwie prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny.” - mówi Mariusz Grendowicz, prezes zarządu BRE Banku. „Odpowiedzialny, czyli taki, który opiera się na budowaniu trwałych relacji,
uwzględniających potrzeby całego otoczenia biznesowego, przy zachowaniu uczciwości, szacunku i wzajemnego zaufania. Dlatego właśnie chcemy promować takie publikacje, jak „Firma zrównoważonego rozwoju” i wspólnie z jej autorem Chrisem Laszlo oraz wybitnymi specjalistami z dziedziny CSR propagować praktyczne aspekty prowadzenia działań społecznie odpowiedzialnych” - dodaje Grendowicz.

Spotkanie z okazji publikacji książki na polskim rynku odbędzie się 24 listopada 2008, w godzinach 14.00-17.00, w Hotelu Polonia Palace, w Alejach Jerozolimskich 45, w Warszawie.

Agenda spotkania:

Wprowadzenie – Mariusz Grendowicz / prezes zarządu BRE Banku

The Suistainable Company. How to do well by doing good / Chris Laszlo, Ph.D.

Dyskusja: „Firma zrównoważonego rozwoju - czy można budować trwałą wartość poprzez działania społeczne i ekologiczne?”


Uczestnicy:

Mariusz Grendowicz / prezes zarządu BRE Banku SA

Chris Laszlo, Ph.D. / autor ksiażki „Firma zrównoważonego rozwoju. Jak wypracować trwałą wartość z uwzględnieniem efektów społecznych i ekologicznych”

dr Bolesław Rok / Forum Odpowiedzialnego Biznesu

prof Witold Orłowski / Dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel Niezależnego Ośrodka Badań Ekonomicznych NOBE

Mateusz Gaczyński / zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarki, Ministerstwo Gospodarki

Moderatorem dyskusji będzie Roman Jamiołkowski / BRE Bank

Polskie wydanie książki "Firma zrównoważonego rozwoju" możliwe jest dzięki współpracy: BRE Banku SA, PricewaterhouseCoopers, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Global Compact Network Poland, UNDP, Wydawnictwo Studio Emka
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.