Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Opublikowany

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę zamówiło ponad 104 tys. osób! Teraz można ją pobrać jako ebooka na stronie www.mjakmatematyka.pl
Misją Fundacji mBanku jest promowanie matematyki i wspieranie inspirujących projektów edukacyjnych. Fundacja kieruje większość swoich programów do szkół i nauczycieli oraz do organizacji pozarządowych. W ubiegłym roku wydała pionierską pozycję „Matematyka jest wszędzie”, w której – zgodnie z tytułem – pokazuje matematyczny świat wokół nas. Fundacja przekazywała książkę bezpłatnie każdemu, kto zamówił ją na specjalnej stronie.
W trakcie trzech edycji akcji promocyjnej, swój egzemplarz zamówiło ponad 104 tys. osób! Wszystkim zainteresowanym, którzy nie zdążyli zamówić papierowej wersji, mFundacja proponuje ebooka, którego  - także bezpłatnie – można pobrać na stronie www.mjakmatematyka.pl.  
Publikacja wzbudziła wiele emocji wśród odbiorców. Rodzice szeroko komentowali ją w sieci, przekazując sobie informacje o niej i doceniając jej potencjał:  
– Książka jest świetna! Zarekomendowałam ją moim koleżankom-nauczycielkom:) Będziemy z niej korzystały, by pokazać uczniom, że matematyka to nie tylko wzory – komentowała użytkowniczka jednego z portali społecznościowych.
Zainteresowanie książką komentuje Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji: – Liczbę zamówień przyjęliśmy z ogromną satysfakcją. Sukces naszej książki pokazuje, że w Polsce jest zapotrzebowanie na nieszablonowe i nieoczywiste podejście do matematyki. Dorośli doceniają jej wagę w codziennym życiu. Wierzymy, że ten przełomowy materiał pomoże odczarować matematykę i da dzieciom impuls, by dalej ją odkrywać. 
O książce
Książka „Matematyka jest wszędzie” autorstwa Mai Kramer jest inna niż pozostałe wydawnictwa dostępne na rynku. Po raz pierwszy książka o matmie nie pokazuje dzieciom wzorów i abstrakcyjnych zadań. Nie jest podręcznikiem, nie odnosi się do podstawy programowej. Jest zbiorem inspiracji, przeglądem matematyki w codziennym zastosowaniu, w życiu rodziny, w kulturze i naturze. Czytelnicy nie znajdą tu teoretycznych rozważań. Samo życie. Książka pozwala całym rodzinom aktywnie odkrywać przyjazną matematykę w codziennym życiu – w kuchni, w sklepie, na spacerze czy na wakacjach.
Książka jest doceniana przez ekspertów. mBank, fundator mFundacji, otrzymał nagrodę Złotego Bankiera 2018 w kategorii działań CSR.

O autorce
Maja Krämer to absolwentka Politechniki Warszawskiej, która od zawsze chciała odczarować system edukacji i zmieniać szkoły na takie, do których dzieci biegłyby z radością, a nauka budziła ciekawość, rozwijała zainteresowania i wspierała ich najmocniejsze strony. Zawodowo związana z branżą wydawniczą. Jest autorką wielu popularnych materiałów edukacyjnych. Jej publikacje trafiły już do kilkuset tysięcy młodych czytelników. Wymyśliła i realizuje ponadto program edukacyjny e-moc.pl adresowany do uczniów w różnym wieku. Jego celem jest podsuwanie inspiracji i tematów do myślenia, o tym, o czym młodzież raczej nie dowie się w szkole: o filozofii, etyce, psychologii, komunikacji czy przestrzeni publicznej. Jest autorką książki „Układanka. Polska nieoczywista”, która była specjalnym podziękowaniem dla wolontariuszy za zaangażowanie w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2018 roku.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

temu

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

temu

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.
eKonto przez wideo – teraz także na Androidzie

temu

Pod koniec czerwca mBank umożliwił klientom otwarcie rachunku przez wideorozmowę. Na początku z funkcji tej mogli korzystać posiadacze urządzeń z systemem iOS. Teraz bank daje taką możliwość także użytkownikom Androida.
Zrób krok w przyszłość! – III edycja konkursu mFundacji na studencką pracę z matematyki

temu

Fundacja mBanku po raz trzeci nagrodzi najlepsze prace studenckie z matematyki. Zwycięzca konkursu „Krok w przyszłość” otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, powstałą na cześć wybitnego polskiego matematyka – Stefana Banacha.