Ponad 2 miliardy kredytów hipotecznych w BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Ponad 2 miliardy kredytów hipotecznych w BRE Banku

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2007 roku BRE Bank udzielił (kredyty uruchomione) Klientom detalicznym mBanku i MultiBanku 9,3 tys. kredytów hipotecznych na łączną kwotę 2,2 mld zł, czyli o 56,5% więcej niż w analogicznym okresie  2006 roku. 

Początek roku 2007 pokazuje wyraźną tendencję wzrostową w sprzedaży produktów hipotecznych. Od początku stycznia do końca maja br. mBank udzielił 4,1 tys. kredytów w ramach mPLANU hipotecznego na łączną kwotę 1 mld zł (wzrost r/r o 44,5%). W tym samym okresie, MultiBank uruchomił 5,2 tys. kredytów hipotecznych o wartości 1,2 mld zł (wzrost r/r o 68%).

Średnia miesięczna wartość kredytu w mBanku wyniosła ok. 240 tys. PLN, a w MultiBanku 230 tys.  

Sądzę, że w niedługim czasie nasz rynek pójdzie w kierunku struktury krajów wysokorozwiniętych. Np. w Holandii i Finlandii kredyty mieszkaniowe stanowią ponad 90% całego zadłużenia gospodarstw domowych, w Australii jest to 85%, w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech około 75%, a we Francji i Austrii 60%. W Polsce- udział kredytów hipotecznych w ogólnym zadłużeniu gospodarstw domowych stanowi ponad 40%,
mówi Paulina Rutkowska, rzecznik prasowy BRE Banku.

Kredyty hipoteczne przyznawane są w PLN, CHF, USD i EUR. Największym zainteresowaniem wciąż cieszy się frank szwajcarski – większość kredytobiorców BRE Banku wybiera kredyt hipoteczny denominowany w tej walucie.

Bardzo dobre wyniki sprzedażowe produktów hipotecznych BRE Banku wynikają ze sprzyjającej koniunktury rynkowej oraz atrakcyjnej oferty obu ramion detalicznych banku. 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.