Konferencja prasowa: Innowacje - kryzys jest szansą, a nie problemem
Copy

Kopiuj tekst

Konferencja prasowa: Innowacje - kryzys jest szansą, a nie problemem

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan i BRE Bank zapraszają na konferencję prasową: Innowacje - kryzys jest szansą, a nie problemem. Konferencja odbędzie się 17 listopada 2009 r. o godz. 12.00 w siedzibie PKPP Lewiatan.

PKPP Lewiatan zbadała jak radzą sobie innowacyjne firmy w czasie osłabienia gospodarczego. Czy nakłady poniesione na innowacje w ostatnich latach są dla nich obciążeniem? Czy pozwalają wykorzystać kryzys do poprawy pozycji firmy na rynku?

Większość innowacyjnych firm widzi realny, pozytywny wpływ wprowadzonych innowacji na ich sytuację w czasie kryzysu. Widać to w wynikach sprzedaży, zmianie pozycji konkurencyjnej na rynku, zmianie konkurencyjności cenowej, a także w kosztach działania i wydajności pracy.

Zbadano też jak w czasie kryzysu radzi sobie cały sektor przedsiębiorstw. Różnice są naprawdę duże.

O znaczeniu innowacji dla przedsiębiorstw i o tym jak radzą sobie innowacyjne firmy w kryzysie opowiedzą:

dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, dyr. dep. badań i analiz PKPP Lewiatan
Przemysław Gdański, członek zarządu BRE Banku ds. bankowości korporacyjnej

Spotkanie odbędzie się 17 listopada 2009 r. (wtorek) o godz. 12.00 w siedzibie PKPP Lewiatan przy ulicy Klonowej 6 w Warszawie. Inicjatorem badania nad innowacyjnością polskiej gospodarki jest BRE Bank.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.