Parasol podatkowy w mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Parasol podatkowy w mBanku

Klienci Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mBanku zyskali możliwość inwestowania w fundusz parasolowy AIG. 

Od 12 lutego 2007 roku na platformie inwestycyjnej mBanku dostępny jest fundusz parasolowy

AIG Parasol Podatkowy. Obejmuje on dwanaście subfunduszy AIG - 5 funduszy krajowych oraz 7 zagranicznych:

AIG SFIO PP Subf. Zagranicznych Obligacji

AIG SFIO PP Subf. Obligacji Światowych

AIG SFIO PP Subf. Zrównoważony Światowy

AIG SFIO PP Subf. Zrównoważony Azjatycki

AIG SFIO PP Subf. Akcji Światowych

AIG SFIO PP Subf. Akcji Rynków Wschodzących

AIG SFIO PP Subf. Akcji Chińskich i Azjatyckich

AIG SFIO PP Subf. Pieniężny

AIG SFIO PP Subf. Obligacji

AIG SFIO PP Subf. Stabilnego Wzrostu

AIG SFIO PP Subf. Zrównoważony Nowa Europa

AIG SFIO PP Subf. Akcji


mBank po raz kolejny rozszerza ofertę dostępnych funduszy, tym razem aż o 12 zgromadzonych pod parasolem antypodatkowym. Oczywiście podobnie, jak wszystkie dotychczasowe fundusze, tak również te są w mBanku dostępne bez żadnych prowizji i opłat - mówi Maciej Witkowski, Wicedyrektor Biura Sprzedaży mBanku.
Jest to przede wszystkim oferta skierowana do Klientów, którzy fundusze traktują jako inwestycję średnio i długoterminową, ale w trakcie jej trwania aktywnie reagują na zmiany rynkowych trendów i przenoszą fundusze pomiędzy klasami lub nawet różnymi rynkami. Dla tych Klientów korzyść jest podwójna - z jednej strony mogą oni reinwestować zyski i zarobić dzięki temu więcej, z drugiej zyskują możliwość geograficznej dywersyfikacji swoich inwestycji i zaangażowania się np. w rynek chiński - dodaje.

Podstawową zaletą funduszy parasolowych jest korzyść podatkowa. Klient nie płaci podatku od zysków kapitałowych w momencie dokonywania konwersji pomiędzy subfunduszami. Podatek płacony jest dopiero w momencie całkowitego wyjścia z inwestycji, co oznacza, że zysk osiągnięty w jednym funduszu Klient może w całości reinwestować w kolejny fundusz, do którego konwertuje środki.

Z usług  Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mBanku korzysta już 250 tys. osób.

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych to wygodne oraz efektywne narzędzie pozwalające lokować środki pieniężne w fundusze inwestycyjne. Poprzez połączenia usługi inwestycyjnej z rachunkiem eKONTO, osoby korzystające z Supermarketu mają stały dostęp do systemu transakcyjnego i mogą w dowolnej chwili dokonać zlecenia nabycia lub umorzenia jednostek. Co więcej zdeponowane na eKONCIE pieniądze są oprocentowane.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.