Zmiana oprocentowania kredytów hipotecznych
Copy

Kopiuj tekst

Zmiana oprocentowania kredytów hipotecznych

W związku ze znaczną zmianą stawki referencyjnej LIBOR 3M dla CHF, od 1 lutego br. mBank wprowadził zmiany oprocentowania części kredytów hipotecznych znajdujących się w portfelu banku, denominowanych we frankach szwajcarskich (CHF).

Oprocentowanie kredytów i pożyczek w ramach mPLANU hipotecznego wzrośnie o 0,3 p.p. Zmiana dotyczy kredytów uruchomionych na podstawie wniosków złożonych do 1 września 2006 r., dla których oprocentowanie ustalane jest na podstawie decyzji Zarządu BRE Banku SA.

Stawka LIBOR 3M w dniu przeprowadzenia ostatniej zmiany oprocentowania wynosiła 1,87%, na dzień 31 stycznia osiągnęła poziom 2,19%.

Zmiana oprocentowania nie obejmuje Klientów, którzy otrzymali kredyt lub pożyczkę w oparciu o ofertę wprowadzoną z początkiem września 2006 roku. Oprocentowanie takich kredytów i pożyczek hipotecznych oferowanych przez mBank w ramach mPLANU, jest ustalane w oparciu o:

stawkę referencyjną WIBOR 3M + marża stała banku w całym okresie kredytowania dla kredytów złotowych;

stawkę referencyjną LIBOR 3M dla CHF + marża stała w całym okresie kredytowania;

LIBOR 3M dla EURO + marża stała w całym okresie kredytowania;

LIBOR 1M dla USD + marża stała w całym okresie kredytowania.


Oprocentowanie kredytu ulegnie zmianie w przypadku zmiany stawki referencyjnej o 0,1 p. p. Porównanie wartości stawek odbywa się raz w miesiącu.

Kredyt hipoteczny oferowany przez mBanku przyznawany jest w PLN, EURO, CHF oraz USD na okres do 45 lat. Udzielany jest on na cele mieszkaniowe oraz refinansowanie i konsolidację kredytów zaciągniętych w innych bankach.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.