Inwestuj z głową!
Copy

Kopiuj tekst

Inwestuj z głową!

Polscy inwestorzy doczekali się ponownego polskiego wydania książki ‘Inteligentny Inwestor' Benjamina Grahama.  

Książka „Inteligentny Inwestor" Benjamina Grahama jest niewątpliwie jedną z najważniejszych pozycji z zakresu inwestowania wartościowego. Towarzyszy inwestorom giełdowym już kilkadziesiąt lat i niezmiennie cieszy się wielką popularnością na całym świecie. Jest to fascynujący przewodnik po świecie inwestycji kapitałowych. Obecnie, w czasach, gdy wiedza z dziedziny finansów przestała być przecież domeną wyłącznie  profesjonalistów, „Inteligentny Inwestor" jest potrzebny każdemu, kto zamierza efektywnie pomnażać swój kapitał.

Według autora, pod pojęciem inteligentny inwestor nie kryje się wysokie IQ, czy ilość dyplomów wyższych uczelni. Inteligentny Inwestor to człowiek, który panuje nad swoimi emocjami, narzuca sobie cierpliwość, zdyscyplinowanie i gotowość do nauki. Powinien też podchodzić z ostrożnością  do swoich zdolności prognostycznych, nie tracąc jednak przy tym ducha. Ale przede wszystkim musi pamiętać o przeszłości  i racjonalnie patrzeć na giełdę. Bycie inteligentnym inwestorem to przede wszystkim sprawa charakteru, a nie umysłu.

W swojej książce Benjamin Graham pisze: Inteligentny inwestor to realista, który sprzedaje optymistom i kupuje od pesymistów. Każdy z tych typów inwestora może odnieść sukces pamiętając o tym, że ryzyko finansowe tkwi w nas samych. W Inteligentnym Inwestorze
Graham przedstawia filozofię inwestowania wartościowego w precyzyjny sposób, ale także przystępny dla przeciętnego czytelnika. Wprowadzenie oraz komentarze do książki opracował Warren Buffett.

Pierwsze wydanie Inteligentnego Inwestora miało miejsce w 1949 roku. Mimo upływu przeszło pół wieku, treści zawarte w książce są wciąż aktualne. W Polsce książka ukazała się dzięki Wydawnictwu Studio Emka, przy współudziale mBanku i Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A.

Benjamin Graham to Guru wszystkich guru inwestowania. Każdy początkujący inwestor ma swojego guru, któremu stara się dorównać. Gdy amerykańscy gracze mają wątpliwości, zawsze mogą sprawdzić, co robi Warren Buffett. Natomiast sam Warren Buffett w chwilach wątpliwości zwracał się do Benjamina Grahama, którego uważa się za ojca tak zwanego inwestowania w wartość. Metoda ta polega w najprostszych słowach na kupowaniu akcji, które kosztują mniej, niż wynosi ich prawdziwa wartość. Co prawda Graham nie był pierwszy, który stosował tę technikę, ale nikt przed nim nie stworzył usystematyzowanych zasad dotyczących inwestowania. Postrzegał rynek jako miejsce, gdzie akcje spółek czasami oferowane są po zbyt wygórowanych cenach, innym razem po zbyt niskich, a jeszcze innym -po cenie odpowiadającej rzeczywistej wartości.

Warren Buffett to człowiek legenda wśród inwestorów. Znany jako "Wyrocznia z Omahy" jest chyba najsłynniejszym inwestorem giełdowym wszech czasów. Gdy zaczynał grać na giełdzie, miał zaledwie 10 tysięcy dolarów. Obecnie zajmuje drugie miejsce na liście najbogatszych ludzi świata według magazynu Forbes, a jego majątek wart jest ponad 42 miliardów dolarów. I choć jego zasady postrzegane są jako dziwne, wciąż udaje mu się zarabiać ogromne pieniądze.


mBank jako lider innowacyjności od początku swojej działalności wspiera inicjatywy, których celem jest edukacja. Książka Inteligentny Inwestor ma pomóc mKlientom korzystającym z Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych oraz eMAKLERA w jeszcze lepszym podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.