Sprawdź swoją wiedzę i wygraj!
Copy

Kopiuj tekst

Sprawdź swoją wiedzę i wygraj!

Ruszyła III edycja konkursu podatkowego Moneta Aurea oraz I edycja konkursu wiedzy o audycie, rachunkowości i sprawozdawczości finansowej - Moneta Platina. Do wygrania staże oraz nagrody rzeczowe o wartości ponad 150 tys. PLN. Partnerem strategicznym obu konkursów jest mBank.

Konkursy skierowane są do studentów wszystkich polskich szkół wyższych niezależnie od kierunku, roku i trybu studiów. Nowością w tegorocznej edycji konkursu jest rozszerzenie tematyki o zagadnienia z rachunkowość, audytu i sprawozdawczości finansowej.
Organizatorami konkursu są firma Deloitte, portal INTERIA.PL, dziennik „Rzeczpospolita",

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland oraz AIESEC.

Zasady obu konkursów są podobne: 80% (300) pytań publikowanych jest na stronach serwisu internetowego - http://www.moneta.interia.pl/. Pozostałe powstaną na bazie artykułów publikowanych na łamach dziennika „Rzeczpospolita" w terminie od 11 stycznia do 6 kwietnia.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie formularza rejestracyjnego, dostępnego na stronie internetowej konkursu. Zgłoszenia należy złożyć do 10 kwietnia (uczestnicy Moneta Aura) i 11 kwietnia (uczestnicy Moneta Platina). Pierwszy etap konkursów odbędzie się 11 kwietnia dla konkursu Moneta Aurea i 12 kwietnia dla konkursu Moneta Platina.

Uczestnicy, podczas testu on-line, będą odpowiadać na losowo wybrane pytania. Najlepsi przejdą do kolejnych etapów: testów oraz odpowiedzi ustnych. Osoby, które zakwalifikują się do ścisłego finału będą odpowiadać na identyczne pytanie przed Jury złożonym z profesorów prawa, dziennikarzy „Rzeczpospolitej", pracowników Deloitte oraz publicznością.

Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody: praktyki w Dziale Audytu i Doradztwa Podatkowego firmy doradczej Deloitte, staże dziennikarskie w „Rzeczpospolitej" oraz nagrody rzeczowe - laptopy, rowery, kursy językowe, szkolenia, książki, prenumeraty i dostępy do baz wiedzy.

Moneta Aurea jest największym konkursem podatkowym dla studentów w Polsce. W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad4500 studentów i absolwentów.

mBank, jako lider innowacyjności, od początku swojej działalności, kładzie duży nacisk na wspieranie ciekawych inicjatyw skierowanych do studentów - jednej z najliczniejszych grup Klientów banku. Konkursy: Moneta Aurea oraz Moneta Platina wpasowują się w realizowaną przez mBank politykę sponsoringową.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.