Mark Mobius w Polsce na zaproszenie BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Mark Mobius w Polsce na zaproszenie BRE Banku

24 listopada 2006 r. odbyło się jedyne w Polsce spotkanie z Markiem Mobiusem – Dyrektorem Zarządzającym w Templeton Asset Management Ltd., niezwykłą osobistością świata finansów, którą bez dozy przesady określić można gwiazdą w dziedzinie zarządzania aktywami. Dr Mark Mobius przyjechał do Polski na zaproszenie BRE Banku i jego klientów Private Banking. Przyjmując zaproszenie dr Mobius stwierdził, że „największe pieniądze, tacy jak on mogą zarobić w krajach rozwijających się, takich jak Polska”.

Private Banking BRE Banku

BRE Bank SA jest jednym z pionierów Private Bankingu na polskim rynku. Wprowadzenie nowej usługi w 1995 roku było konsekwencją realizowanej przez Bank specjalistycznej obsługi przedsiębiorstw, opierającej się na stałych kontaktach pracowników banku z szefami firm. Obecnie BRE Bank swoje usługi Private Banking oferuje osobom o wysokim statusie finansowym lub społecznym, charakteryzującym się wyrafinowanymi potrzebami w zakresie oferty i obsługi. Przy czym istotą oferty BRE jest szeroki wachlarz produktów, pozwalający na zaproponowanie rozwiązań „szytych na miarę” oraz najwyższej klasy doradztwo w zakresie inwestycji.

Klienci

Z zasady oferta Private Banking BRE Banku skierowana jest do osób, które deponują na rachunkach przynajmniej 500.000 złotych lub ich równowartość w walutach obcych. Warto jednak zauważyć, że im wyższa kwota inwestycji, tym łatwiej budować efektywne strategie inwestycyjne.

Do prestiżowej grupy klientów BRE Private Banking należą również osoby dysponujące mniejszymi niż 500 tys. zł środkami, ale o uznanej pozycji społecznej , np. notariusze, ludzie świata kultury i sztuki, lekarze.

Oferta „szyta na miarę”

Private Banking BRE Banku proponuje tzw. otwartą architekturę produktową. Oznacza to, że Klinci BRE Private Banking mają zapewniony dostęp nie tylko do produktów Grupy BRE Banku, ale także innych dostawców zewnętrznych. Bank współpracuje z wieloma renomowanymi krajowymi i międzynarodowymi instytucjami finansowymi Wychodzi bowiem z założenia, że jego Klienci powinni mieć dostęp do wszystkich najlepszych produktów i rozwiązań inwestycyjnych oferowanych na rynku, nie tylko polskim. Właśnie dlatego BRE Private Banking może pochwalić się jedną z najszerszych i najatrakcyjniejszych ofert produktowych na rynku, co pozwala na skonstruowanie niemal dowolnego produktu, nie stanowiącego elementu standardowej oferty. Filozofia sprzedaży oparta o otwartą architekturę produktową umożliwia budowanie niestandardowych, uzależnionych od potrzeb Klienta i „szytych na jego miarę” strategii inwestycyjnych.

Private Banking inwestycyjny

BRE Bank w ramach usług Private Banking nie ogranicza się jedynie do sprzedaży produktów.
- „Nasze możliwości są daleko bardziej zaawansowane. W kontaktach z Klientami Private Banking wychodzimy od identyfikacji potrzeb, aby pomóc klientowi wybrać z listy kilkuset produktów takie, które odpowiadają jego oczekiwaniom i profilowi ryzyka. Filozofia otwartej architektury produktowej i same produkty są więc tylko środkami do osiągnięcia celu, jakim jest dostarczenie klientowi właściwego rozwiązania inwestycyjnego, dopasowanego do jego indywidualnych preferencji i profilu ryzyka” – mówi Daniel Ścigała, Dyrektor Departamentu Private Banking BRE Banku.

Usługi Private Banking BRE Banku wspierają działania inwestycyjne najbogatszych Polaków.- „Oznacza to w praktyce, że zapraszamy do współpracy klientów nie tylko po to, aby mogli bezpiecznie przechować posiadane przez nich depozyty, ale przede wszystkim, aby je pomnożyć. Dlatego koncentrujemy się na inwestycjach” – dodaje Daniel Ścigała .

Oczywiście w standardzie oferty Private Banking BRE Bank oferuje klasyczne produkty bankowe, takie jak przelewy, karty płatnicze czy rachunki bieżące, bo one zapewniają klientowi komfort prowadzenia bieżących finansów. Natomiast rzeczywistą wartość dodaną dla klienta BRE Bank generuje pomagając inwestować jego pieniądze w instrumenty finansowe.

- „Zdarzają się też sytuacje, gdy dla konkretnego klienta sami przygotowujemy produkt lub zamawiamy go u dostawców zewnętrznych. Istotą bankowości prywatnej BRE Banku jest więc profesjonalne doradztwo oraz na tyle szeroka i elastyczna oferta produktowa, która pozwala skutecznie realizować sformułowane rekomendacje inwestycyjne”
- tłumaczy D. Ścigała.

Wealth Management – nowy kierunek w ofercie Private Banking

Już od przyszłego roku BRE Bank specjalnie dla obsługi klientów Private Banking powoła spółkę BRE Wealth Management, która przede wszystkim będzie świadczyć usługi zarządzania aktywami na zlecenie klientów, a dodatkowo dostarczać też będzie wiedzę ekspercką spoza zakresu inwestycji kapitałowych. BRE Bank planuje połączenie usług zarządzania portfelami klientów z nowymi propozycjami dla tej grupy najbogatszych Polaków.
W zarządzaniu majątkiem klientów bankowości prywatnej BRE Bank chce wyjść poza schemat samych inwestycji kapitałowych i zaoferować dodatkowe usługi jak art banking, doradztwo podatkowe i inwestycyjne czy porady związane z rynkiem nieruchomości.

- „ Światowe trendy na dojrzałych rynkach pokazują, że definicja zarządzania majątkiem wychodzi daleko szerzej poza same inwestycje w papiery wartościowe. Te nowoczesne wzorce w zakresie wealth management chcemy wprowadzać w Polsce jako pierwsi i zapewnić nową jakość oferty na rynku usług dla klientów Private Banking” – kończy Dyrektor Departamentu Private Banking BRE Banku - Daniel Ścigała.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.