BRE Bank wspiera edukację menedżerów - Rating programów MBA
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank wspiera edukację menedżerów - Rating programów MBA

24 listopada br. o godz. 12.30 w siedzibie warszawskiej Centrali BRE Banku odbędzie się II Zjazd Dyrektorów Programów MBA. Podczas Zjazdu zostaną ogłoszone wyniki ratingu polskich programów studiów MBA, przygotowanego przez Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej FORUM. Celem projektu jest ocena jakościowa różnorodnych programów dostępnych w Polsce. Głównym Partnerem Programu jest BRE Bank SA.

Rating studiów MBA przygotowało Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum. Zdaniem twórców ratingu, warunkiem koniecznym prawidłowego funkcjonowania sektora usług edukacyjnych, w tym też oferentów programów MBA, jest istnienie systemu oceny jakości tych usług. Tymczasem w Polsce brak jest systemu certyfikacji wykształcenia prowadzącego do stopnia MBA, nie funkcjonuje również państwowy system regulacji tych studiów. Dlatego zespół ekspertów SEM Forum pod kierunkiem prof. Tomasza Szapiro podjął próbę opracowania procedury oceny programów.

Projekt był realizowany dwufazowo: I faza to badanie naukowe, którego wyniki miały stać się podstawą do opracowania ratingu programów, II faza to ocena poszczególnych programów.

Efekty badania (potwierdzające zróżnicowanie programów) i ostateczny zakres badania (zróżnicowanie skali udzielania odpowiedzi) wykazały, że nie jest możliwe na tym etapie (w fazie tworzenia procedur oceny) przeprowadzenie pełnowartościowego rankingu. Fakt ten oraz argumenty przywoływane wcześniej w dyskusjach w zespole ekspertów zdecydowały ostatecznie o decyzji opracowania procedury ratingu programów MBA. Opracowano zasady ratingu, które konsultowano w środowisku (wśród ekspertów Stowarzyszenia FORUM, organizatorów Zjazdu i Dyrektorów Programów MBA).

Oceny programów dokonano głównie w oparciu o informacje uzyskane od Dyrektorów Programów MBA i z ogólnie dostępnych źródeł.  Przy ocenie brano pod uwagę 4 kryteria:

Instytucjonalizacja (akredytacje i umiędzynarodowienie)

Rekrutacja (wymagania rekrutacyjne i proces rekrutacji)

Kształcenie (program i proces kształcenia)

Kariera (kontakty z biznesem i budowa wspólnoty)

W efekcie przyjętej procedury wszystkie programy MBA podzielono na cztery klasy ratingowe. Pierwsza klasa to programy mistrzowskie, druga –profesjonalne, trzecia –standardowe, czwarta – obiecujące.

BRE Bank zaangażował się w projekt, gdyż kompetencje i profesjonalizm pracowników to jeden z najważniejszych wyróżników BRE Banku. Misją obszaru HR BRE Banku jest „Wyróżniamy się przez naszych ludzi”.

Bez względu na stanowiska, BRE Bank zatrudnia osoby, które są wymagające wobec siebie i nastawione na stały rozwój. Stawianie wysokich wymagań kadrze Banku idzie w parze z docenianiem wysiłków i efektów. Elementem nagrody jest również indywidualny budżet szkoleniowy. Szczególna rolę odgrywa w tym zakresie Program BREmba. Jego zwycięzcy – pracownicy BRE Banku - mają szansę odbyć studia MBA w wybranej przez siebie prestiżowej uczelni krajowej lub zagranicznej.

„Traktujemy studia MBA jako sposób na wzrost atrakcyjności BRE Banku jako pracodawcy. Osoba, która ma szanse być wysłana na studia MBA musi pracować w BRE Banku co najmniej rok, znać biegle język angielski i być bardzo dobrze ocenianym pracownikiem. Ci którzy przeszli odpowiednią weryfikację mają możliwość wyboru programu MBA. Może on być realizowany przez polską lub zagraniczną uczelnię rekomendowaną przez BRE.  Bank współfinansuje w jednej trzeciej koszt nauki
”, mówi Anna Kozińska, Dyrektor BRE Banku ds. Zarządzania Kadrami.

Ogłoszenie wyników ratingu programów MBA odbędzie się 24 listopada br.
o godz. 12.30 w siedzibie centrali BRE Banku, przy ul. Senatorskiej 18 w Warszawie.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.