Bezpiecznie z MultiBankiem
Copy

Kopiuj tekst

Bezpiecznie z MultiBankiem

MultiBank wprowadził unikalną na rynku ofertę ubezpieczeń – program „Bezpieczny Kredyt”, skierowany do klientów ubiegających się o kredyt lub pożyczkę hipoteczną na zakup domu lub mieszkania. 


- Innowacja programu „Bezpieczny Kredyt” polega przede wszystkim na sposobie wypłacania świadczenia ubezpieczeniowego w przypadku zajścia zdarzenia objętego ubezpieczeniem – utraty życia lub całkowitej niezdolności do pracy –
tłumaczy Tomasz Raczyński, odpowiedzialny za projekty ubezpieczeniowe w MultiBanku – W propozycji MultiBanku spłata kredytu będzie proporcjonalna do relacji między dochodami kredytobiorców. Oznacza to, że rodzina pozostaje zabezpieczona finansowo. Fakt, że ubezpieczamy wszystkich współkredytobiorców nie narzucając konieczności wyboru, który z klientów ma być ubezpieczony, sprawia, że kredyt hipoteczny w MultiBanku jest naprawdę bezpieczny.

MultiBank opłaca za klientów składki ubezpieczenia przez pierwsze 6 miesięcy spłaty kredytu mieszkaniowego. Później składka wynosi  0,0417% miesięcznie (czyli 0,5004% rocznie) od kwoty zadłużenia. Składka jest pobierana co miesiąc, automatycznie z konta, razem z ratą kredytu.

- Warto zwrócić uwagę, że klienci mogą przystąpić do ubezpieczenia składając tylko jeden podpis. Dla kredytów o wartości powyżej 400 tys. zł wymagane jest wypełnienie prawdopodobnie najkrótszej na rynku ankiety medycznej składającej się tylko 5 pytań – dodaje  Tomasz Raczyński.

Przykład działania „Bezpiecznego Kredytu”:

Kredytobiorcy „X” i „Y” wzięli kredyt hipoteczny w wysokości 220 000 PLN.  Dotychczas spłacili już 20 000 PLN. Załóżmy, że kredytobiorca „X” dzięki dobrej pracy generował 75% dochodów w domowym budżecie. Niestety, kredytobiorca „X” w wyniku nieszczęśliwego wypadku utracił zdolność do wykonywania pracy. Przy tradycyjnym sposobie zabezpieczenia, ubezpieczyciel spłaciłby tylko 50% wartości zadłużenia, czyli 100 000 PLN. Kredytobiorca „Y”, który zarabiał znacznie mniej (25% dochodów) musiałby zatem w kolejnych latach podołać wysokim płatnościom. W programie „Bezpieczny Kredyt” ubezpieczyciel spłaci bankowi 75% wartości kredytu zgodnie z proporcją generowanych przez kredytobiorców dochodów. W naszym przykładzie do spłaty przez drugiego kredytobiorcę pozostałoby jedynie 50 tys. zł.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.