Bardzo dobre wyniki bankowości detalicznej BRE Banku po III kwartale

Bardzo dobre wyniki bankowości detalicznej BRE Banku po III kwartale

Na koniec września 2006 r. zysk brutto linii biznesowej bankowości detalicznej (wraz z Private Banking) wzrósł do 67,3 mln zł. Jest to wynik ponad 3,5-krotnie wyższy w porównaniu z tym samym okresem ub.r. (18,3 mln zł). Oznacza to, że działalność na tym rynku stanowi już ponad 16% łącznych zysków Grupy BRE.

Od początku roku mBank pozyskał niemal 203 tys. Klientów. Na koniec września 2006 r. mBank obsługiwał już 1,218 mln klientów. Według zestawień rynkowych za ostatni rok („Parkiet” z 10.18.2006) co 4 nowy rachunek został otwarty w mBanku (221 tys. rachunków wobec 815 tys. we wszystkich bankach).

Ostatnie miesiące były bardzo dobre pod względem sprzedaży (podpisane umowy) kredytów hipotecznych. Wg najświeższych danych rynkowych (za okres VII-VIII’06) BRE Bank awansował już na 2. miejsce na tym rynku. Pozycję tę udało się wypracować zarówno w sierpniu, jak i łącznie w okresie lipiec-sierpień, co świadczy o wysokim uznaniu Klientów i rosnącej roli BRE Banku na rynku kredytów hipotecznych w Polsce. Wysoką sprzedaż kredytów hipotecznych BRE Bank (mBank i MultiBank) zanotował też we wrześniu, kiedy klientom przyznanych zostało 496 mln zł kredytów hipotecznych, w porównaniu z 488,5 mln zł w lipcu i 508,6 mln zł w sierpniu br. Wg szacunków pozwoli to BRE Bankowi utrzymać 2 pozycję na rynku sprzedanych kredytów w całym 3 kw. br.


Szybki wzrost akcji kredytowej

Od początku roku detaliczny portfel kredytowy mBanku wzrósł (w ujęciu bilansowym) o prawie 1,4 mld zł (120%) do 2,5 mld zł.Rośnie popularność usług maklerskich

W trzecim kwartale klienci mBanku otworzyli 4,6 tys. rachunków eMAKLER. Na koniec września ich liczba wyniosła 28,1 tys.
Obroty generowane przez klientów usługi maklerskiej mBanku osiągnęły od początku roku niemal 2,1 mld zł. Dzięki utrzymaniu dynamicznej akwizycji Dom Inwestycyjny BRE Banku (za pośrednictwem którego realizowana jest usługa maklerska mBanku) pozostał liderem na rynku internetowych rachunków maklerskich. Pod względem obrotów akcjami eMAKLER  zajmuje 15. miejsce wśród 26 biur maklerskich sklasyfikowanych przez GPW.

Więcej informacji na temat wyników BRE Banku SA po III kwartale 2006 roku znajduje się w Biurze Prasowym Grupy BRE
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.