Z mBanku do Wikipedii

Z mBanku do Wikipedii

Poprzez wyszukiwarkę dostępną w serwisie mBanku Klienci mogą korzystać z polskiej edycji wolnej encyklopedii – Wikipedii.

mBank, główny innowator na rynku usług finansowych w Polsce, przystąpił jako członek wspierający do Stowarzyszenia Wikimedia Polska i rozpoczął promowanie wśród swoich Klientów Wikipedii – największej międzynarodowej, otwartej encyklopedii tworzonej przez miliony Internautów na całym świecie.

W ramach rozpoczętej współpracy rozszerzona została m.in. funkcjonalność wyszukiwarki znajdującej się na stronach informacyjnych mBanku. Klienci mogą poszukiwać słów i fraz w bazie własnej mBanku oraz w zasobach Wikipedii. Zachętą do odwiedzenia stron Wikipedii jest również specjalna akcja bannerowa prowadzona w serwisie mBanku.

Pierwszą wspólną akcją Stowarzyszenia Wikimedia Polska oraz mBanku było przeprowadzenie konkursu z okazji 5. rocznicy powstania Wikipedii.

Od początku istnienia mBank dąży do rozbudowy i umacniania społeczności internetowej, w której możliwy jest swobodny dialog pomiędzy Klientami a pracownikami banku. Jako pierwszy bank w Polsce stworzył na swoich stronach Forum oraz Czat. Teraz mBank zachęca Klientów do korzystania z wiedzy zgromadzonej na stronach Wikipedii oraz do współtworzenia encyklopedii. Obecnie z usług mBanku korzysta już przeszło 1,2 mln Klientów. Miesięczna liczba odsłon stron mBanku sięga średnio 1,2 mln.

Wikipedia, wolna encyklopedia, została założona 12 stycznia 2001 roku na bazie Nupedii przez Jimmy'ego Walesa. Jej polska edycja, znana wtedy jeszcze jako Polska Wolna Encyklopedia Sieciowa powstała 26 września 2001 roku. Obecnie na stronach polskiej Wikipedii znajduje się ok. 300 000 pojęć. Dziennie notowane jest przeszło 50 mln odsłon jej stron. Wikipedia jest encyklopedią internetową opartą na aplikacji MediaWiki, pozwalającej wszystkim użytkownikom na modyfikację każdej strony, w myśl idei
wiki. Cała jej zawartość jest dostępna pod wolną licencją GNU FDL zezwalającą na dowolne rozpowszechnianie i edycję już istniejących artykułów, dopóki tekst o licencji zostanie zachowany.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.