mBank z myślą o firmach

mBank z myślą o firmach

Dla zwiększenia wygody Klientów mBIZNES, mBank rozszerza ofertę kredytową o limit kredytowy, mPLAN hipoteczny oraz kartę Visa Business tworząc tym samym nową, wyróżniającą się na rynku mikrofirm ofertę.

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą zyskały możliwość wnioskowania o:

limit kredytowy w rachunku mBIZNES konto - bez prowizji za rozpatrzenie wniosku, przyznanie i odnowienie, niezależnie od kwoty limitu. Wysokość oprocentowania limitu wynosi 9,95% - o 40% mniej, niż oprocentowanie wcześniejszej oferty.

mPLAN hipoteczny – kredyt hipoteczny udzielany na okres do 20 lat w PLN i walutach, m.in. w CHF. Ponadto mPLAN hipoteczny w PLN posiada unikany mechanizm bilansujący. Dzięki niemu każda złotówka wpływająca na rachunek zmniejsza wartość zadłużenia, a tym samym Klientowi naliczane są niższe odsetki od kredytu.

kartę Visa Business (typu charge) z odroczonym terminem płatności. Karta umożliwia bezpłatne korzystanie z kredytu do 30 dni, a mBank, jako jedyny na rynku, nie pobiera opłaty za transakcje bezgotówkowe.

Obecna oferta kredytowa dla firm, to nasza odpowiedź na potrzeby obecnych Klientów mBIZNES. Dlatego też, w sposób naturalny, przede wszystkim do nich kierujemy nasze nowe produkty. Liczmy jednak również na klientów innych banków, których dotychczasowy brak oferty kredytowej w mBanku hamował przed przejściem do nas.

Spodziewamy się, że dzięki nowej ofercie kredytów dla mikroprzedsiębiorstw portfel kredytowy w segmencie mikrofirm przekroczy na koniec 2007 roku 300 mln zł– mówi Marek Piotrowski, Dyrektor Linii mBIZNES.
W 2007 roku chcemy, aby mBank awansował do pierwszej trójki największych banków na tym rynku. Wg rankingu dziennika Rzeczpospolita, na koniec ubiegłego roku zajmowaliśmy 4 miejsce – dodaje.


Limit kredytowy proponowany jest Klientom, którzy prowadzą działalność gospodarczą nieprzerwanie od 12 miesięcy Kredyt do 12 000 zł mBank oferuje na uproszczonych warunkach, na podstawie obrotów na rachunku mBIZNES za ostatnie trzy miesiące. Klienci, korzystający z rachunków dłużej niż sześć miesięcy, otrzymają limit wyższy o 25%. Ponadto Klienci mBIZNES, ubiegający się o limit w wysokości do 2 000 zł lub od 6 miesięcy regularnie dokonujących płatności ZUS i US za rachunku mBIZNES konto, nie muszą przedstawiać żadnych dodatkowych dokumentów.

O kredyt powyżej 12 000 zł mogą wnioskować Klienci mBIZNES oraz mikrofilmy posiadające rachunek w innym banku. Aby sprawdzić, jaki limit może przyznać mBank, wystarczy podać jedynie kilka danych na wniosku on-line. Bez żadnych zabezpieczeń Klient może otrzymać kredyt nawet do 100 tys zł.

mPLAN hipoteczny to kredyt przeznaczony zarówno na inwestycje jak i finansowanie bieżącej działalności firmy. Kredyt udzielany jest na 20 lat na kwotę maksymalnie 4 mln zł, zarówno w PLN jak i walutach - także w CHF. Limit karty Visa Business jest wyliczany analogicznie do limitu kredytowego na uproszczonych zasadach. Główne zalety karty to:

- transakcje bezgotówkowe bez prowizji
- bezpłatny kredyt do 30 dni,
- możliwość płatności w Internecie,
- określona indywidualnie miesięczna wartość płatności bezgotówkowe i wypłat gotówkowych
- bezpłatne ubezpieczenia: Bezpieczna Visa oraz Ubezpieczenie Podróżne

Korzystając z karty Visa Business i limitu kredytowego, Klient zyskuje więcej możliwości - korzysta z nieprocentowanego kredytu przez 30 dni, a należność może spłacić z linii dostępnej w rachunku mBIZNES konto, oprocentowanej na poziomie zaledwie
9,95%.

Wniosek o każdy z tych produktów można złożyć w Internecie lub za pośrednictwem operatora mLinii. Na podany przez Klienta we wniosku adres mailowy, mBank przesyła informacje o kolejnych etapach rozpatrywania zgłoszenia oraz czynnościach, które należy w związku z tym wykonać.

Szczegółowe dane dotyczące możliwości ubiegania się o limit kredytowy znajdują się na stronie mBanku.

Na koniec sierpnia mBank miał 125,8 tys. Klientów mBIZNES, co stanowi przyrost o ponad 21% w stosunku do końca 2005 roku –
mówi Marek Piotrowski. Szacujemy, że na koniec 2006 roku z usług mBanku będzie korzystać blisko 140 tys. firm – dodaje.

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą założyć w mBanku nowoczesny rachunek bieżący dla firm - mBIZNES konto, oraz rachunek lokacyjny - mBIZNES max. Posiadanie obu tych rachunków pozwala na bezpieczne i efektywne zarządzanie finansami firmy. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, bezpłatne przelewy do ZUS i US dostęp 24h na dobę oraz karta debetowa

Visa Business Electron– to tylko niektóre zalety oferty mBanku dla mikroprzedsiębiorsw.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.