mPLAN w oparciu o LIBOR/ WIBOR

mPLAN w oparciu o LIBOR/ WIBOR

mBank wprowadza zmiany w sposobie wyliczania oprocentowania kredytów hipotecznych – stopa będzie ustalana w oparciu o stawkę referencyjną WIBOR lub LIBOR. Dodatkowo mBank rezygnuje z wymogu deklarowania weksla własnego in blanco, jako zabezpieczenia kredytu, na rzecz ubezpieczenia na życie.

Oprocentowanie kredytów i pożyczek hipotecznych oferowanych przez mBank w ramach mPLANU, dla wniosków złożonych po 1 września br., wyznaczane będzie w oparciu o:

stawkę referencyjną WIBOR 3M + marża stała banku w całym okresie kredytowania dla kredytów złotowych;

stawkę referencyjną LIBOR 3M dla CHF + marża stała w całym okresie kredytowania;

LIBOR 3M dla EURO + marża stała w całym okresie kredytowania;


LIBOR 1M dla USD + marża stała w całym okresie kredytowania.

Oprocentowanie kredytu ulegnie zmianie w przypadku zmiany stawki referencyjnej o 0,1 p. p. Porównanie wartości stawek odbywać będzie się raz w miesiącu.

Do tej pory zmiany oprocentowania dokonywane były na podstawie decyzji Prezesa Zarządu BRE Banku SA.

Aktualne stawki oprocentowania wraz z informacją o opłatach znajdują się w Tabeli Prowizji i Opłat.

Jednocześnie mBank rezygnuje z prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego oraz konieczności przedstawiania przez Kredytobiorcę weksla in blanco. Zabezpieczeniem kredytu lub pożyczki hipotecznej staje się obowiązkowe ubezpieczenie na życie.

Klient może skorzystać z bardzo korzystnej cenowo oferty mBanku i TU Compensa Życie S.A. lub zakupić polisę u dowolnego ubezpieczyciela, przy czym w drugim przypadku oprocentowanie kredytu będzie o 0,5 % wyższe.

Ubezpieczenie na życie i od trwałej niezdolności do pracy oferowane w mBanku, w przypadku śmierci Klienta lub całkowitej i trwałej niezdolności do pracy w wyniku wypadku lub choroby, zabezpiecza jednorazową spłatę pozostałej części zadłużenia Klienta. Składka za ubezpieczenie na życie i od niezdolności do pracy przez pierwsze 24 miesiące wynosi 1,5 % kwoty kredytu. Od 25 miesiąca Klient zapłaci miesięcznie 0,02 % od salda zadłużenia.

Klient ma dodatkwo możliwość przystąpienia do ubezpieczenia od utraty pracy, które wraz z polisą na życie zapewnia kredytobiorcy kompleksową ochronę.

Kredyt hipoteczny przyznawany jest w PLN, CHF, USD i EUR, na okres do 45 lat. mPLAN może być przeznaczony również na refinansowanie i konsolidację kredytów zaciągniętych w innych bankach.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.