Miliard nowych mPLANÓW

Miliard nowych mPLANÓW

Wartość kredytów hipotecznych uruchomionych przez mBank od początku roku przekroczyła 1 mld zł. W samym lipcu Klienci zaciągnęli kredyty w ramach mPLANU hipotecznego na kwotę 227 mln zł.

Jednocześnie 10% przyznawanych mPLANÓW stanowią kredyty na refinansowanie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Średnia wartość kredytu udzielonego kształtuje się od początku roku na poziomie 213,7 tys. zł.


W samym tylko pierwszym półroczu portfel kredytów hipotecznych mBanku wzrósł aż o 71% - to bardzo dobry wynik – mówi Maciej Garwacki, Wicedyrektor Biura Sprzedaży mBanku. Do końca roku przewidujemy wzrost udziału kredytów refinansowych w przyroście mPLANÓW nawet do 20% - dodaje.

Ponadto od 1 września mBank znosi wymóg deklarowania weksla własnego in blanco, jako zabezpieczenia kredytu.

Kredyt hipoteczny przyznawany jest w PLN, CHF, USD i EUR, na okres nawet do 45 lat. mPLAN może być przeznaczony również na refinansowanie i konsolidację kredytów zaciągniętych w innych bankach.

Obecnie z usług mBanku korzysta 1,2 miliona osób. Jednocześnie wartość depozytów wzrosła od początku roku o 760 milionów złotych (ok. 20%) do4,79 miliarda złotych.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.