Fundusze Franklin Templeton dostępne dla Klientów BRE Private Banking

Fundusze Franklin Templeton dostępne dla Klientów BRE Private Banking

W lipcu br. BRE Bank wzbogacił ofertę dla Klientów private banking o 20 funduszy zagranicznych zarządzanych przez Franklin Templeton Investments – jednego z liderów zarządzania aktywami na świecie. Obecnie Klienci BRE Private Banking mają dostęp do 20 funduszy zagranicznych i ponad 80 krajowych oraz całej gamy innych produktów inwestycyjnych.

Fundusze Franklin Templeton dają klientom Private Banking BRE Banku możliwość inwestowania na rynkach: amerykańskim, europejskim, japońskim, chińskim, koreańskim czy tajlandzkim oraz partycypowania w zyskach osiąganych przez firmy z tych regionów.

W ramach oferty private banking BRE Banku dostępne są zarówno fundusze globalne, których strategie inwestycyjne koncentrują się na wybranych regionach, takich jak: Azja, Ameryka Łacińska, Ameryka Północna, Europa w tym również Europa Wschodnia, czyli „europejski rynek wzrastający” (emerging) oraz fundusze sektorowe. Do tych drugich należą: Franklin Biotechnology Discovery Fund inwestujący w akcje spółek biotechnologicznych i firm naukowo badawczych oraz Franklin Technology Fund - fundusz akcji spółek hi tech inwestujący w branże związane z oprogramowaniem, produkcją sprzętu technicznego i półprzewodników. Obydwa Fundusze w ok. 90% inwestują przede wszystkim w spółki z rynku amerykańskiego.

Franklin Templeton Investments to jeden z liderów zarządzania aktywami na świecie. Łączna wartość zarządzanych aktywów to ponad 490 mld USD. Ma sieć 50 placówek w 30 krajach na całym świecie. Od 1998 roku FTI notowany na Wall Street. Przykładowe stopy zwrotu za ostatnie 3 lata to: ok. 220% - Templeton Latin America Fund, 104% - Templeton Asian Growth Fund, ok. 99% - Templeton China Fund (dane na 30.06.2006).

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.