1000 nowych Klientów MSP w BRE Banku

1000 nowych Klientów MSP w BRE Banku

W drugiej połowie lipca br. BRE Bank pozyskał tysięcznego w tym roku nowego Klienta z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw (tj. podmiotów o przychodach rocznych od 3 do 30 mln zł). Rosnące zainteresowanie ofertą BRE Banku to wynik konsekwentnej polityki zdobywania rynku MSP, opartej na doskonaleniu oferty oraz oferowaniu najwyższej jakości usług i doradztwa finansowego.

Dynamika przyrostu liczby nowych Klientów pozyskanych w okresie 1.01.2006-15.07.2006 w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wyniosła 143%. Obecnie BRE Bank obsługuje prawie 6,5 tys. Klientów w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw.

Z godnie z nową strategią, BRE Bank zakłada, że w perspektywie 2008 roku 35-40% rocznych zysków brutto Banku będzie pochodziło z bankowości korporacyjnej. Aby stopniowo ten cel osiągać Bank obecnie koncentruje się m.in. na zwiększeniu udziału w rynku MSP. W tym celu znacznie zmodernizował ofertę, tak by przedsiębiorcy mieli szybki i łatwy dostęp do środków finansowych.

- „Skróciliśmy zarówno czas udzielania finansowania, jak i samej decyzji o przyznaniu kredytu. Klienci korzystający z pakietu EFEKT Plus mogą otrzymać do 600 tys. zł kredytu w rachunku bieżącym już w ciągu 7 dni od złożenia kompletu dokumentów. Wstępnie zdolność kredytową klienci mogą sprawdzić sami. Wystarczy skorzystać z kalkulatora, dostępnego na naszych stronach internetowych”, komentuje Krzysztof Gerlach, Dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw BRE Banku.


BRE Bank wprowadził również nowe, udoskonalone wersje Pakietów linii EFEKT. Najnowszy – Pakiet EFEKT Inwestycyjny umożliwia uzyskanie 4 mln zł limitu kredytowego na sfinansowanie inwestycji (środków transportu, maszyn, urządzeń, sprzętu komputerowego) i działalności bieżącej. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z produktów wchodzących w skład limitu praktycznie „na żądanie”, bowiem zdolność kredytowa badana jest tylko raz, a do uruchomienia któregokolwiek z kredytów wystarczy pisemne zlecenie Klienta.

Niebagatelne znaczenie w akwizycji odgrywa nowe podejście do obsługi klientów z tego sektora.

- „Zaczęliśmy budować sieć doradców ds. obsługi MSP. Obecnie nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale każda z małych i średnich firm może liczyć na indywidualną opiekę doradcy, który pomoże w zarządzaniu finansami firmy: dobierze najlepszą ofertę, dokona wstępnej oceny zdolności kredytowej, czy wskaże alternatywne w stosunku do kredytu możliwości finansowania działalności, np. faktoring czy leasing”, dodaje Krzysztof Gerlach.

Kolejne sukcesy BRE Banku na tym rynku dowodzą, że BRE Bank przestaje kojarzyć się jedynie z instytucją dla wielkich korporacji i dużych przedsiębiorstw. Również firmy z sektora MSP coraz chętniej korzystają z bogatych doświadczeń banku-eksperta w zakresie finansowania transakcji handlu zagranicznego czy pozyskiwania środków unijnych.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.