Nowa ustawa o recyclingu - BRE Bank pomaga jako pierwszy

Nowa ustawa o recyclingu - BRE Bank pomaga jako pierwszy

- Gwarancje bankowe dla producentów i sprzedawców sprzętu elektrycznego i elektronicznegoBRE Bank jako pierwszy bank w Polsce odpowiedział na potrzeby przedsiębiorców wynikające z nowej Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. W połowie lipca br. wystawił pierwszą gwarancję bankową jako zabezpieczenie sfinansowania odzysku urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Na elastyczność i szybką reakcję BRE Banku mogą liczyć wszystkie firmy poszukujące efektywnego sposobu na wywiązanie się ze zobowiązań wynikających z ustawy, i nie tylko.

BRE Bank udzielając pierwszej takiej gwarancji w Polsce, błyskawicznie zareagował na obowiązujące od 1 lipca przepisy Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Zapisy nowej Ustawy mają na celu ochronę środowiska poprzez ograniczenie ilości odpadów powstałych ze sprzętu elektronicznego i elektrycznego (lodówki, telewizory, sprzęt AGD itp.).. Przepisy nakładają na przedsiębiorców „wprowadzających sprzęt” na rynek (m.in. producentów, sprzedawców i importerów) obowiązek zorganizowania i sfinansowania odbioru zużytego sprzętu, a także jego przetwarzania, odzysku, w tym recyklingu, i unieszkodliwiania dla środowiska.

Firmy mogą skorzystać z usług organizacji, które zajmują się odzyskiem sprzętu elektrycznego i elektronicznego, lub też samodzielnie zorganizować cały proces. W tym drugim przypadku zobowiązane są do wniesienia zabezpieczenia finansowego za dany rok kalendarzowy - w postaci gwarancji bankowej, depozytu lub ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Wchodząca w życie Ustawa stanowi jednak, że, w przypadku gwarancji bankowych, gwarantem może być wyłącznie instytucja finansowa upoważniona do gwarantowania długu celnego. BRE Bank SA jest instytucją upoważnioną do udzielania tego rodzaju gwarancji.

„Chcemy wspierać naszych klientów i ułatwiać im prowadzenie działalności. Gwarancje są jednym z naszych sztandarowych produktów, dlatego też postaraliśmy się jak najszybciej odpowiedzieć na potrzeby klientów. Jesteśmy ekspertem w finansowaniu transakcji handlowych  i mamy w tym zakresie bogate doświadczenie” – komentuje Paweł Bryła, dyrektor Departamentu Transakcji Handlowych.

Wysokość zabezpieczenia finansowego przedsiębiorstwa wyliczają samodzielnie na podstawie określonego w ustawie algorytmu. Firmom, które nie zorganizują lub nie sfinansują odbierania, przetwarzania i odzysku lub unieszkodliwiania sprzętu grozi kara grzywny.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.