Fundusze Superfund w ofercie BRE Private Banking

Fundusze Superfund w ofercie BRE Private Banking

W czerwcu br. BRE Bank wprowadził do oferty inwestycyjnej dla Klientów Private Banking fundusze hedgingowe oferowane przez Superfund Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Klienci Private Banking mogą inwestować w jednostki uczestnictwa trzech subfunduszy Superfund SFIO tj. Superfund A, Superfund B oraz Superfund C.

SUPERFUND Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty jest pierwszym w Polsce funduszem inwestującym w fundusze hedgingowe typu managed futures tj.

luksemburskie Superfund SICAV EUR. Fundusze te inwestują w najbardziej płynne na świecie finansowe i towarowe kontrakty terminowe. W ramach SUPERFUND SFIO Klientom oferowane będą trzy subfundusze zarządzane według trzech strategii inwestycyjnych, różniących się profilem ryzyka i oczekiwaną stopą zwrotu: Strategia A - tradycyjna, Strategia B – dynamiczna, oraz Strategia C - agresywna. Celem poszczególnych Subfunduszy, jest odwzorowanie wyników luksemburskich funduszy SUPERFUND SICAV EUR.

SUPERFUND SFIO daje możliwość osiągnięcia wysokich zysków, a poprzez inwestycje w kontrakty terminowe pozwala generować zyski niezależnie od sytuacji rynkowej – zarówno podczas giełdowych spadków jak i wzrostów.

Od początku istnienia tj. od 13 grudnia 2005, strategie Superfund osiągają dobre wyniki inwestycyjne: 7,05% w przypadku Superfund A, 12,3% w przypadku Superfund B, oraz 13,96% w Superfund C.

Minimalna wartość pierwszej inwestycji do SUPERFUND SFIO wynosi 40 000 EUR lub równowartość tej kwoty w PLN lub USD.

Wprowadzenie do oferty BRE Private Banking funduszy Superfund to kolejny krok w realizacji filozofii BRE Banku, jaką jest oferowanie Klientom najlepszych instrumentów dostępnych na rynku.

„BRE Private Banking ma charakter inwestycyjny, oznacza to, że pomagamy klientom wybierać takie produkty i rozwiązania inwestycyjne, które odpowiadają ich indywidualnym potrzebom. Szeroka oraz elastyczna oferta produktowa pozwala nam realizować najbardziej zawansowane rekomendacje inwestycyjne, często „szyte na miarę” konkretnego klienta. Stosowane zaś przez nas mechanizmy otwartej architektury produktowej wynikają z przekonania, że klienci BRE Private Banking powinni mieć dostęp do wszystkich najlepszych produktów i rozwiązań inwestycyjnych oferowanych na rynku, także za granicą"" – mówi Daniel Ścigała, Dyrektor Departamentu Obsługi Klientów Prywatnych BRE Banku.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.