Annapurna za nami, Broad Peak czeka

Annapurna za nami, Broad Peak czeka

Wyprawa na Annapurnę, organizowana w ramach projektu mBank Lotto Tryptyk Himalajski 2006,zakończyła się sukcesem. Jeden z członków ekipy dotarł do szczytu. Teraz trwają przygotowania do ostatniego etapu wyprawy – wspinaczki na Broad Peak.

W ramach projektu mBank Lotto Tryptyk Himalajski 2006 trzech Piotrów: Pustelnik, Morawski i Hamor (Słowacja) oraz Don Bowie (Kanada/USA) postawiło sobie za cel wspinaczkę:

aklimatyzacyjną na Cho Oyu (8202 m n.p.m.) w chińskim Tybecie,

na wschodnią grań Annapurny (8091 m n.p.m.),

na północno-wschodnią grań Broad Peak (8067 m n.p.m.).


Pierwszy etap: wyprawa na Cho Oyu, była traktowana przez ekipę Piotra Pustelnika jako czas aklimatyzacji. W 35 dniu realizacji projektu zespół w składzie Piotr Morawski i Peter Hamor stanęli na wierzchołku Cho Oyu, Piotr Pustelnik dotarł do wysokości 8150 m (na szczycie był w 1993 roku) zaś odmrożenia stopy zmusiły Dona Bowie do zawrócenia z wysokości 7800 m.

Wspinaczka na Cho Oyu spowodowała lepsze przygotowanie himalaistów do zdobywania dwóch pozostałych, znacznie trudniejszych szczytów.


Drugi etap: wschodnia grań Annapurny. W dniu 19 maja, po 12 dniach przygotowań w trudnym terenie i przy kapryśnej pogodzie, rozpoczął się atak szczytowy. Po długiej i trudnej akcji na głównym wierzchołku Góry Mgieł stanął Peter Hamor (Słowacja). Dwóch pozostałych Piotrów – Pustelnik i Morawski osiągnęli wierzchołek wschodni (8010 m). Zostali zmuszeni  do odwrotu tuż przed osiągnięciem głównego celu, ponieważ towarzyszący im Tybetański himalaista doznał ślepoty śnieżnej i trzeba było sprowadzić go do bazy.

W dniu 3 czerwca członkowie ekipy powrócili do swoich domów, aby odpocząć i nabrać sił przed ostatnim etapem projektu.


Trzeci etap: Wytyczenie nowej drogi na Broad Peak, szczyt będący ostatnim, po Annapurnie, ośmiotysięcznikiem, na który wyruszy ekipa


mBank Lotto Tryptyk Himalajski 2006 będzie kulminacyjnym punktem wyprawy.


8 czerwca (czwartek) o godz. 11:00 w rodzinnym centrum rozrywki Hulakula (BUW, ul. Dobra 56/66, Warszawa), odbędzie się spotkanie z członkami wyprawy – Piotrem Pustelnikiem oraz Piotrem Morawskim. Himalaiści podzielą się swoimi wrażeniami i opowiedzą o długiej i wyczerpującej wspinaczce na szczyt Góry Mgieł. Jednocześnie spotkanie będzie dobrą okazją do zapoznania się z planem zdobycia Broad Peak.

Partnerami wyprawy są: mBank, LOTTO, Compensa, Accenture, HiMountain, Skarbiec, Marmot i Energizer. Łączność z wyprawami zapewnia Plus GSM. Patronami medialnymi są: onet.pl, Gazeta Wyborcza, miesięcznik Voyage, Radio PiN i n.p.m. Patronat sportowy nad projektem przyjął Polski Związek Alpinizmu, a głównym organizatorem jest Akademicki Klub Górski z Łodzi. Bieżące relacje i zdjęcia z wyprawy dostępne są na stronie www.klubzdobywcow.pl

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.