Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!

Klienci mBanku co miesiąc wysyłają miliony przelewów. Wiele z nich to płatności, które wymagają każdorazowo ręcznego uzupełnienia danych. To uciążliwe zadanie właśnie stało się prostsze.

Nowa wersja aplikacji umożliwia skanowanie danych wprost z ekranu komputera czy wydrukowanej kartki (czyli niezależnie od formy, w jakiej dostajemy fakturę). Opcja skanowania jest szczególnie przydatna osobom, które często realizują przelewy do nowych odbiorców. Jest to także rozwiązanie zaprojektowane z myślą o przelewach na niewielkie kwoty. Dzięki temu będzie można szybko, prosto i niemal natychmiast zapłacić np. za wycieczkę w przedszkolu czy składkę na urodziny.

Jak to działa?
• Wystarczy wybrać opcję nowego przelewu;
• a następnie kliknąć w ikonę „Zeskanuj”;
• potem nakierować kamerę telefonu na pole z danymi do przelewu (system automatycznie przeniesie je do aplikacji);
• na koniec zaakceptować płatność.
blog CWJ OCR infografika.jpg
Powiązane artykuły
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.
eKonto przez wideo – teraz także na Androidzie

Pod koniec czerwca mBank umożliwił klientom otwarcie rachunku przez wideorozmowę. Na początku z funkcji tej mogli korzystać posiadacze urządzeń z systemem iOS. Teraz bank daje taką możliwość także użytkownikom Androida.