Co dalej z Euro? 
Copy

Kopiuj tekst

Co dalej z Euro? 

BRE Bank został partnerem konferencji zatytułowanej „Wspólna europejska waluta w obliczu globalizacji i kryzysu ekonomicznego”. Współorganizatorami wydarzenia są demos Europa – Centrum Strategii Europejskiej, Fundacja im. E. Eberta oraz Asseco Polska. Konferencja odbędzie się 23 września w Warszawie.

Jak sobie radzi euro w czasach kryzysu i jaka jest przyszłość wspólnej europejskiej waluty? Czy europejska waluta zdała egzamin stabilizując gospodarki krajów członkowskich? Czy kryzys ujawnił słabości strefy euro? Jak wygląda bilans 10 lat funkcjonowania euro?

Na te i inne pytania już wkrótce odpowie grupa ekspertów i przedstawicieli instytucji europejskich:

prof. Jacek Rostowski – minister finansów RP
prof. Hans Helmut Kotz – członek zarządu Deutsche Bundesbanku
Wolfgang Merz – szef Departamentu Europejskiego w Ministerstwie Finansów Niemiec
Miroslav Beblavy – prezes Slovak Governance Instytute
Daniela Schwarzer – szef Działu Integracji Europejskiej w Stftung Wissenschaft und Politik
Cinzia Alcidi – z Centem of Policy Studiem w Brukseli
prof. Witold Orłowski - główny ekonomista PriceWaterhouseCoopers

BRE Bank będą reprezentować Mariusz Grendowicz, prezes zarządu, oraz Ryszard Petru, główny ekonomista BRE Banku, który weźmie także udział w panelu dyskusyjnym Euro w globalnej gospodarce a nowa architektura finansowa wyłaniająca się z kryzysu.

Spotkanie odbędzie się 23 września w Teatrze Kamienica, w Al. Solidarności 93.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.