mBank: pogotowie on-line w dziedzinie bezpieczeństwa za darmo dla klientów
Copy

Kopiuj tekst

mBank: pogotowie on-line w dziedzinie bezpieczeństwa za darmo dla klientów

mBank jako pierwszy w Polsce zaoferuje klientom wsparcie w zakresie bezpieczeństwa w sieci, przydatne w serwisach on-line innych niż bankowe. Często bowiem internetowe oszustwa rozpoczynają się w serwisach pocztowych i społecznościowych. Nowatorską usługę dostarcza spółka z portfela mAkceleratora.


mAkcelerator – czyli fundusz założony przez mBank, którego celem jest rozwój i komercjalizacja najnowocześniejszych technologii – zainwestował właśnie w Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego (CBC), firmę z dziedziny bezpieczeństwa IT. Zgodnie z założeniami funduszu mBanku, CBC w pierwszej kolejności zaoferuje swoje usługi klientom mBanku – bezwarunkowo bezpłatnie.
Na początek będzie to CyberRescue – całodobowe wsparcie w zakresie bezpieczeństwa w sieci. Jest to niczym nieograniczona pomoc, dostępna non-stop, działająca jak prywatne pogotowie on-line. W ramach tej usługi specjaliści CBC pomogą klientom zdalnie (telefonicznie, SMS-em, mailem i przez czat) w razie wystąpienia ataku hakerskiego, zawirusowania komputera lub telefonu, utraty haseł do logowania w serwisach internetowych, a także w innych przypadkach, gdy użytkownik potrzebuje wsparcia w sieci.
mBank zapewnia klientom bezpieczeństwo ich finansów w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej, a CyberRescue to dodatkowy parasol w świecie on-line – poza usługami bankowymi. Skąd taki pomysł na usługę? Niewinnie wyglądająca sytuacja, gdy tracimy dostęp do skrzynki mailowej lub serwisu społecznościowego, może skończyć się próbą wyłudzenia od nas pieniędzy. – Z tego powodu jako pierwszy bank w Polsce oferujemy naszym klientom usługę „pogotowia on-line”. To rozwiązanie zapewnia użytkownikom wsparcie w świecie on-line analogiczne do tego, które jako bank gwarantujemy w zakresie bezpieczeństwa systemów i pieniędzy – mówi Jacek Iljin, dyrektor zarządzający w pionie bankowości detalicznej mBanku.
CyberRescue to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na ochronę przed cyberprzestępstwami, których liczba rośnie. Co roku w polskich sieciach pojawia się ok. 700 tys. serwisów wyłudzających wrażliwe dane (szacunek na podstawie informacji CERT).
CBC została stworzona przez zespół ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa, posiadających szerokie doświadczenie w zakresie bankowości i bezpieczeństwa IT. We współpracy z tą spółką mBank w przyszłości uruchomi również biometrię behawioralną – dodatkowe zabezpieczenie dla klientów korzystających z bankowości online.
mBank od lat popularyzuje temat bezpieczeństwa w sieci. Od trzech lat przygotowuje kampanię społeczną „Uważni w sieci”, w której tłumaczy użytkownikom internetu zasady bezpiecznego poruszania się po nim.

Na czym polega CyberRescue?

W ramach usługi klient otrzymuje całodobowe wsparcie ekspertów Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego, którzy:
  • pomogą chronić dane w internecie,
  • doradzą jak postępować jeśli przestępcy przejmą hasła i loginy do portalu społecznościowego, serwisu pocztowego itp. (wypełnią niezbędne dokumenty i pomogą odzyskać dostęp do profilu), pomogą pozbyć się wirusów z komputera i telefonu,
  • złożą w imieniu klienta wniosek reklamacyjny w sklepie internetowym i dopilnują rozwiązania sprawy,
  • będą ostrzegać o najnowszych zagrożeniach w sieci i uczyć, jak nie dać się na nie nabrać.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.