mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT
Copy

Kopiuj tekst

mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.

Split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności, to nowy sposób rozliczania podatku VAT. Zapłata dla przedsiębiorcy jest od 1 lipca 2018 r. dzielona na dwie części: pierwsza to kwota netto, która trafia na jego podstawowy rachunek, a druga to podatek od towarów i usług, który zostaje przelany na specjalne konto VAT.
W mBanku oprocentowanie salda dotyczy jednego rachunku VAT przedsiębiorstwa - do wysokości 200 000 zł włącznie. Jest ono zmienne i aktualnie w skali roku wynosi 0,3%. Do 31 grudnia 2018 r. dodatkowe oprocentowanie wynosi 1,7%. Łączne oprocentowanie salda konta VAT klienta korporacyjnego mBanku sięga więc do końca roku aż 2%.

Wdrożenie mechanizmu podzielonej płatności to jedno z największych wyzwań w zarządzaniu finansami firmy na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Split payment będzie miał wpływ nie tylko na stronę operacyjną i sposób księgowania płatności, ale zmieni również relację między przedsiębiorstwami czy sposób zarządzania płynnością firmy. mBank przywiązuje ogromną wagę do tego aby wdrożenie nowych rozwiązań rozliczeniowych było dla naszych klientów proste, płynne i jednocześnie jak najbardziej przyjazne.

Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej w mBanku.

Kapitalizacja odsetek następuje w okresach miesięcznych. Odsetki są wypłacane na rachunek bieżący lub pomocniczy powiązany z rachunkiem VAT. Mechanizm podzielonej płatności ma zastosowanie tylko w rozliczeniach pomiędzy przedsiębiorstwami i dotyczy wyłącznie przelewów. Nie podlegają mu rozliczenia kartami płatniczymi ani gotówką. 
Ze szczegółowymi informacjami na temat mechanizmu podzielonej płatności w mBanku można się zapoznać na stronie internetowej: https://www.mbank.pl/msp-korporacje/obsluga-biezaca/rachunki/split-payment/podstawowe-informacje/
Powiązane artykuły
Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.
Korporacyjny rachunek na dwa serca w mBanku dla WOŚP

W ramach wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mBank uruchomił specjalną ofertę skierowaną do przedsiębiorców obsługiwanych w ramach oferty korporacyjnej. Dzięki niej opłaty i prowizje od rachunków założonych w styczniu br., związane z podstawowymi usługami bankowymi, zasilą konto WOŚP.