mFundacja: udana próba pobicia Rekordu Guinessa i nowa edycja mPotęgi
mFundacja: udana próba pobicia Rekordu Guinessa i nowa edycja mPotęgi

mFundacja: udana próba pobicia Rekordu Guinessa i nowa edycja mPotęgi

Opublikowany

W Dzień Liczby Pi, 14 marca, mFundacja  podsumowała ubiegłoroczny program grantowy mPotęga, w ramach którego przekazała aż 1,5 mln zł na projekty edukacyjne z matematyki. Wydarzeniu towarzyszyła pierwsza w Polsce próba pobicia Rekordu Guinessa na najdłuższe rozwinięcie liczby Pi! Na warszawskich Bulwarach Wiślanych stanęło 627 osób, dzieci ze szkół biorących udział w programie mPotęga oraz z dwóch warszawskich podstawówek. Mimo niesprzyjającej aury, druga próba pobicia rekordu była udana. Na ostateczne potwierdzenie wpisu rekordu do Księgi Guinessa poczekamy do 3 miesięcy. 

Centrum Nauki Kopernik było świadkiem pierwszej w Polsce udanej próby pobicia Rekordu Guinessa na najdłuższy żywy łańcuch rozwinięcia liczby Pi. W ustanawianiu rekordu wzięło udział 627 uczestników, w większości dzieci biorących udział w mPotędze.
- Podziwiamy wytrwałość wszystkich bijących rekord, którzy mimo padającego deszczu zachowali entuzjazm i dyscyplinę, której wymagało to przedsięwzięcie. Druga próba okazała się udana, aczkolwiek musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie rekordu. – komentuje Iwona Ryniewicz, Prezes mFundacji.
Ustanawianie rekordu towarzyszyło Piknikowi Matematycznemu – wydarzeniu, które podsumowało ubiegłoroczną edycję mPotęgi. Była to kolejna edycja, w której łączna kwota przekazanego dofinansowania przekroczyła 1,5 mln zł. Fundacja mBanku wsparła w ten sposób 259 projektów, które objęły ok. 35 tys. uczestników.
Fundacja ogłosiła nabór do piątej edycji programu, skierowanej wyłącznie do szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klas młodszych i starszych.

Więcej o mPotędze

Program realizujemy od 2014 r., a w 2016 r. mBank otrzymał za niego nagrodę Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”. mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Liczymy, że pokazanie matematyki w kreatywny, atrakcyjny sposób będzie impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.
Najważniejsze fakty:
  • Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej
  • Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe i gimnazja, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski
  • Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki
  • Przyznajemy granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł
Wnioski można składać do 9 maja 2018 r. Więcej informacji na stronie www.mpotega.pl
Copy

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki
rekord5.jpg

grafika | 1,46 MB

PobierzPobierz
rekord_1.jpg

grafika | 74,6 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Grupa mBanku: prawie 700 mln zł zysku netto w pierwszej połowie 2018 r.

temu

Wyższe dochody i zysk. Rosnąca sprzedaż kredytów i baza klientów – pierwsze półrocze 2018 w Grupie mBanku.
411 mln zł zysku netto Grupy mBanku w I kwartale 2018 r.

temu

W I kwartale 2018 roku Grupa mBanku po raz kolejny poprawiła dochody, przy jednoczesnym zachowaniu dyscypliny kosztowej. Bank rozwijał się organicznie pozyskując nowych klientów oraz zwiększając bazę depozytową i kredytową.
mFundacja wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa!

temu

Rekord Guinnessa w najdłuższym żywym rozwinięciu liczby Pi należy do mFundacji! Nasza próba okazała się udana i została wpisana do Księgi Rekordów!
Trzy wyróżnienia dla mBanku w konkursie Złotych Bankierów

temu

Na wczorajszej gali podsumowującej ranking Złotych Bankierów, mBank otrzymał trzy wyróżnienia. Dwa z nich są szczególnie cenne, ponieważ przyznane przez internautów. Głosujący docenili działania mBanku w social mediach oraz przełomową, pierwszą na polskim rynku książkę o matematyce „Matematyka jest wszędzie” wydaną przez mFundację. Dodatkowo, mBank otrzymał wyróżnienie w kategorii specjalnej – Bezpieczny bank.