mBank upraszcza umowy kredytowe
Copy

Kopiuj tekst

mBank upraszcza umowy kredytowe

Warunki kredytu w formie czytelnej tabeli, z wyjaśnieniem najważniejszych terminów z bankowego żargonu - tak wygląda nowa umowa kredytowa mBanku. To kolejny, po umowie o rachunek, krok do uproszczenia wszystkich dokumentów podpisywanych przez klientów.

Zmieniając kształt umowy kredytu gotówkowego bank chciał, by dokument był przede wszystkim czytelny i zrozumiały dla klienta. Dlatego zachowując ten sam zakres informacji, zrezygnował z trudnego, specjalistycznego języka i paragrafów.

W nowym dokumencie treści zostały podzielone na bloki tematyczne odpowiadające na konkretne pytania klienta, np. kiedy otrzyma pieniądze, w jaki sposób będzie spłacał kredyt czy jakie jest jego oprocentowanie. Kolejne podpunkty wyróżnione zostały innym kolorem, a wszystkie szczegóły zaprezentowane w formie tabeli. Hermetyczny, formalny branżowy język ograniczony został do minimum. Zastąpiono go bezpośrednim sposobem komunikacji. Bank zadbał także o wyjaśnienie najważniejszych pojęć, które mogą być niezrozumiałe dla klienta, takich jak np. WIBOR czy BOK.

- Wprowadzony podział na kategorie sprawia, że klient od razu widzi najważniejsze informacje. To szczególnie ważne, ponieważ umowa kredytowa postrzegana jest jako poważne zobowiązanie, dlatego musi być zrozumiała. Nowa struktura dokumentu jest przejrzysta, ułożona w logiczny ciąg. Jeśli więc klient zastanawia się w jaki sposób bank będzie naliczał odsetki, by to sprawdzić, nie musi jeszcze raz czytać całej umowy - mówi Aneta Rudnicka z wydział rozwoju produktów i legislacji mBanku.

Umowa przed wprowadzeniem została także skonsultowana z klientami. Bank dzięki m.in. skorzystaniu z narzędzia umożliwiającego śledzenie ruchu gałek ocznych zbadał, jak klienci czytają umowy, jakie elementy są dla nich ważne i czego z podobnego dokumentu chcieliby się dowiedzieć.

Nowa umowa kredytu gotówkowego jest już drugą w podobnym, prostszym formacie. Jako pierwszy zmieniony został wzór najpopularniejszego z dokumentów - umowy o rachunek bankowy.

Równolegle bank, rozpoczął uproszczenie dokumentów dla klientów firmowych. Pierwsza zmianie poddana została umowa dotycząca zabezpieczonej linii kredytowej dla firm.

Bank będzie sukcesywnie modyfikował dokumenty do kolejnych produktów.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.