Kredyty mieszkaniowe tylko w mBanku Hipotecznym
Copy

Kopiuj tekst

Kredyty mieszkaniowe tylko w mBanku Hipotecznym

Od września kredyty hipoteczne dostępne w placówkach mBanku w całości finansowane są przez mBank Hipoteczny, specjalistyczny podmiot z grupy. Zmiana nie wpływa na proces obsługi kredytu i jego cenę.

Od września każdy nowy kredyt hipoteczny oferowany w mBanku jest finansowany przez mBank Hipoteczny – specjalistyczny podmiot działający w ramach Grupy mBanku. Z perspektywy klienta zmiana oznacza jedynie inną nazwę firmy w umowie. Sposób udzielenia kredytu i jego obsługi pozostaje bez zmian. Do dyspozycji klientów są doradcy w placówkach detalicznych mBanku.
Zmiana wynika ze strategii grupy, zakładającej finansowanie kredytów hipotecznych ze środków pozyskanych dzięki emisji listów zastawnych (instrument finansowy cechującym się niskim – porównywalnym z obligacjami skarbowymi – ryzykiem inwestycyjnym, zapewniający długoterminowe źródło finansowania). Transformacja tej części oferty rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku, kiedy po raz pierwszy kredyt udzielony klientowi indywidualnemu mBanku został sfinansowany ze środków spółki hipotecznej.
mBank Hipoteczny jest jednym z pierwszych banków hipotecznych w Polsce i działa na rynku od 1999 roku. Odgrywa wiodącą rolę na rynku finansowania nieruchomości oraz emisji listów zastawnych. W 2015 roku wyemitował instrumenty o łącznej wartości ponad 1,5 mld zł. W tym roku planuje zwiększyć tę kwotę do 1,75 mld zł.
Powiązane artykuły
mBank zainwestuje 50 mln euro w rozwój nowoczesnych technologii dla instytucji finansowych

mBank powołuje pierwszy i największy fundusz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którego celem jest rozwój i komercjalizacja najnowocześniejszych technologii. Polski bank ma ambicję dołączyć do grona liderów mających wpływ na cyfrową transformację w sektorze finansowym. Na inwestycji zyskają klienci mBanku, którzy jako pierwsi będą korzystać z nowoczesnych rozwiązań.
Adam Jaroszewicz pokieruje Biurem Maklerskim mBanku

W maju Dom Maklerski mBanku i mWealth Management zostały włączone w struktury organizacyjne banku. Usługi świadczone dotychczas przez obie spółki są oferowane obecnie na tych samych warunkach przez bankowe biuro maklerskie, działające pod nazwą Dom Maklerski mBanku. Od lipca na jego czele stanął Adam Jaroszewicz.
Dział Analiz DM mBanku ponowie najlepszy w XIV rankingu analityków gazety „Parkiet”

Dział Analiz DM mBanku w XIV rankingu najlepszych analityków i zespołów analitycznych opublikowanym w gazecie „Parkiet”, został uznany za najlepszy w Polsce, podobnie jak rok temu.Głosowali członkowie 28 zespołów zarządzających z TFI, OFE i asset management, mając do oce
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!