Adam Jaroszewicz pokieruje Biurem Maklerskim mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Adam Jaroszewicz pokieruje Biurem Maklerskim mBanku

W maju Dom Maklerski mBanku i mWealth Management zostały włączone w struktury organizacyjne banku. Usługi świadczone dotychczas przez obie spółki są oferowane obecnie na tych samych warunkach przez bankowe biuro maklerskie, działające pod nazwą Dom Maklerski mBanku. Od lipca na jego czele stanął Adam Jaroszewicz.


Adam Jaroszewicz związany jest  z  grupą mBanku (dawniej BRE Banku) od   1993 roku, kiedy rozpoczął pracę jako makler w biurze maklerskim BRE Brokers. W kolejnych latach pełnił funkcje menedżera działu ofert pierwotnych, zastępcy dyrektora do spraw analiz i zarządzania, a w 1999 roku objął stanowisko wiceprezesa zarządu Domu Maklerskiego mBanku SA.  

Adam Jaroszewicz jest absolwentem Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Warszawskiej, obronił doktorat z nauk fizycznych w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk. Zanim dołączył do zespołu mBanku pracował w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych.

Jarosław Kowalczuk, dotychczasowy szef spółki  maklerskiej już w marcu ubiegłego roku został dyrektorem zarządzającym w mBanku odpowiedzialnym za obszar maklerski oraz  Private Banking.

Decyzja o połączeniu usług maklerskich oraz zarządzania majątkiem klientów mBanku miała na celu stworzenie pod jedną marką kompleksowej oferty inwestycyjnej oraz doprowadzenie do optymalizacji oferty usług maklerskich zarówno dla klientów  indywidualnych jak też  instytucjonalnych. Do dyspozycji klientów nowoutworzonego Domu Maklerskiego mBanku są ci sami opiekunowie i eksperci. Zmianie nie uległy także numery telefonów i adresy placówek. Klienci mogą korzystać z dotychczasowych systemów transakcyjnych, aplikacji mobilnych i stron internetowych.

Dzięki zmianom klienci mBanku mogą z pomocą jednego opiekuna zawrzeć wszystkie interesujące ich umowy z Grupą mBanku, w tym umowy brokerskie. Szeroki zakres usług obejmuje zarówno realizację zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych, jak i doradztwo inwestycyjne oraz zarządzanie portfelem instrumentów finansowych na zlecenie.
Powiązane artykuły
mBank zainwestuje 50 mln euro w rozwój nowoczesnych technologii dla instytucji finansowych

mBank powołuje pierwszy i największy fundusz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którego celem jest rozwój i komercjalizacja najnowocześniejszych technologii. Polski bank ma ambicję dołączyć do grona liderów mających wpływ na cyfrową transformację w sektorze finansowym. Na inwestycji zyskają klienci mBanku, którzy jako pierwsi będą korzystać z nowoczesnych rozwiązań.
Kredyty mieszkaniowe tylko w mBanku Hipotecznym

Od września kredyty hipoteczne dostępne w placówkach mBanku w całości finansowane są przez mBank Hipoteczny, specjalistyczny podmiot z grupy. Zmiana nie wpływa na proces obsługi kredytu i jego cenę.
Dział Analiz DM mBanku ponowie najlepszy w XIV rankingu analityków gazety „Parkiet”

Dział Analiz DM mBanku w XIV rankingu najlepszych analityków i zespołów analitycznych opublikowanym w gazecie „Parkiet”, został uznany za najlepszy w Polsce, podobnie jak rok temu.Głosowali członkowie 28 zespołów zarządzających z TFI, OFE i asset management, mając do oce
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!