Euro Liderzy: nowy certyfikat gwarantowany w mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Euro Liderzy: nowy certyfikat gwarantowany w mBanku

Do 29 października trwa subskrypcja nowego certyfikatu gwarantowanego w ofercie mBanku - Euro Liderzy. To produkt inwestycyjny bazujący na indeksie największych spółek Eurolandu czyli Euro STOXX 50. Certyfikat zapewnia pełen zwrot zainwestowanego kapitału w dniu wykupu, a zysk zależeć będzie od wzrostu wartości indeksu podczas pięciu dni obserwacji.

EURO STOXX 50 to indeks wiodących spółek z różnych obszarów gospodarczych strefy euro. W jego skład wchodzą takie firmy jak Simens, Allianz, BNP Paribas, Carrefour, Danone czy L'Oréal. Certyfikat mBanku Euro Liderzy zakłada wzrost wartości indeksu na przestrzeni pięciu lat.

Wartość początkową indeksu stanowić będzie kursu zamknięcia Euro STOXX 50 z 30 października br. To właśnie do tej wartości porównywane zostaną kolejne, prowadzane co roku, obserwacje kursu. W dniu wykupu certyfikatu bank policzy średnią arytmetyczną stopę zwrotu ze wszystkich pięciu dni obserwacji. Jeśli okaże się dodatnia, zyskiem dla inwestora będzie suma wartości gwarantowanej (1000 zł) oraz iloczynu ceny emisyjnej i średniej stopy zwrotu indeksu. W przypadku ujemnej średniej stopy zwrotu, inwestycja gwarantuje pełną ochronę kapitału.

- Zaproponowany model daje inwestorowi szansę na zysk, nawet jeśli podczas jednej lub kilku obserwacji wartości indeksu będą niższe, niż jego wartość początkowa. Jeśli np. średnia stopa zwrotu z indeksu z pięciu dni obserwacji wyniesie 25 proc., inwestorzy zyskają 250 zł na każdym kupionym certyfikacie - mówi Kajetan Kędzior z wydziału produktów inwestycyjnych mBanku.

Inwestycja przewidziana jest na pięć lat, jednak osoby, które będą chciały spieniężyć ją szybciej, mogą sprzedaż wszystkie lub część posiadanych certyfikatów w dowolnym momencie na giełdzie.

Certyfikaty można nabyć za pośrednictwem serwisu transakcyjnego, poprzez infolinię oraz w oddziałach mBanku. Cena emisyjna jednego certyfikatu to 1 000 zł, przy czym klienci powinni zainwestować przynajmniej 5000 zł.  

Szczegóły certyfikatu:
  • subskrypcja do 29.10.2015 r.
  • 100 proc. ochrony kapitału w terminie wykupu (02.11.2020 r.)
  • 100 proc. udziału w średnim wzroście wartości indeksu z pięciu dni obserwacji
  • cena emisyjna (= kwota nominalna): 1.000 zł
  • opłata subskrypcyjna: do 10 zł za każdy certyfikat
  • minimalna wielkość zapisu: 5 sztuk
  • okres inwestycji: do 5 lat z możliwością sprzedaży na GPW przed terminem wykupu
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.