mBank wspiera żeglarzy w drodze po złoty medal w Rio
Copy

Kopiuj tekst

mBank wspiera żeglarzy w drodze po złoty medal w Rio

By sfinansować przygotowania do wyjazdu na Igrzyska w Rio, dwójka polskich żeglarzy postawiła na crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Kibice mogą pomóc im w zdobyciu medalu olimpijskiego, przyłączając się do akcji „Płyniemy po złoto!” na portalu polakpotrafi.pl. mBank zadeklarował, że podwoi zebraną w ten sposób kwotę.

Dwójka Polaków - Tomasz Januszewski i Jacek Nowak - od lat odnosi sukcesy w żeglarskiej Formule 1, czyli klasie bardzo szybkich łodzi - 49er. W ubiegłym roku zajęli pierwsze miejsce w Finale Pucharu Świata w Abu Dhabi. Teraz liczą na złoty medal olimpijski w Rio. Jednak, żeby przygotować się do olimpiady, muszą ponieść niemałe nakłady finansowe na sprzęt i podróże. Sam kadłub łodzi, na której pływają, kosztuje około 110 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć koszt żagli (20 tys. zł komplet) czy zawodów, będących częścią eliminacji do igrzysk (około 150 tys. zł).

Poszukując źródła finansowania, sportowców zainspirowała akcja „X dni do Soczi”. Postawili na crowdfunding, który umożliwia zebranie środków dzięki społeczności zgromadzonej wokół projektu. Entuzjaści projektu przelewają - często drobne - kwoty, które łącznie pozwalają zrealizować cel pomysłodawców. Motywem przewodnim akcji  polskich żeglarzy jest hasło „Płyniemy po złoty medal dla Polski w Rio”. Fundusze zbierają na portalu polakpotrafi.pl.

- Crowdfunding, zwłaszcza sportowy, w Polsce ciągle raczkuje. Takie publiczne zbiórki są bardzo popularne np. w Stanach Zjednoczonych - mówi Tomasz Januszewski. - Przygotowania do olimpiady łączą się z nadludzkim wysiłkiem i ogromnymi wydatkami. Determinacji do ciężkiej pracy i poświęceń nam nie brakuje. Wierzymy też, że dzięki wsparciu kibiców, uda nam się zebrać 150 tys. zł. Dodatkowo mBank obiecał, że podwoi zebraną przez nas kwotę, żebyśmy mogli zawalczyć o podium w Rio - dodaje.

- mBank wpierał już zmagania żeglarzy. Wcześniej m.in. drużynę, która kilkukrotnie startowała do walki o tytuł Mistrza Świata klasy Micro w dywizji Cruiser - mówi Izabela Kwiatkowska, specjalista ds. social media w mBanku. - Zdecydowaliśmy się na pomoc Tomkowi i Jackowi w ten niekonwencjonalny sposób, ponieważ crowdfunding zakłada nie tylko zbieranie funduszy, ale także określoną formę rewanżu za wsparcie. Nasi klienci mogą więc liczyć na niezwykłe emocje oraz wyjątkowe podziękowania takie jak dedykowanie wyścigu, gadżety z autografami czy trening ze zdobywcami Pucharu Świata - dodaje Iza Kwiatkowska.

Aby wesprzeć akcję polskich żeglarzy, wystarczy na stronie projektu wybrać nagrodę, a następnie kliknąć przycisk "Wesprzyj projekt". Po zarejestrowaniu się na portalu, przelewu można dokonać korzystając z mTransferu. Akcja trwa do 29 września.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.