mBank ponownie na stałym kursie
Copy

Kopiuj tekst

mBank ponownie na stałym kursie

Do 9 marca br. potrwa subskrypcja nowej lokaty strukturyzowanej Stały kurs II. Produkt oparty jest o kurs  EUR/PLN i zapewnia maksymalny zwrot z kapitału na poziomie 4 proc. w skali roku. Lokata objęta jest całkowitą ochroną zainwestowanych środków. 


Aktywem bazowym lokaty jest średni kurs EUR wyrażony w PLN, publikowany w każdym dniu roboczym przez Narodowy Bank Polski.

Konstrukcja lokaty zakłada umocnienie złotego, a jej oprocentowanie zostanie naliczone za każdy dzień roboczy, w którym poziom kursu walutowego będzie się mieścił w określonym przedziale. Jego szerokość zostanie wyznaczona 10 marca według następującej formuły: dolny poziom przedziału będzie o 6 groszy niższy, a górny o 1 grosz wyższy, niż średni kurs EUR/PLN opublikowany tego dnia.

Zwrot z inwestycji to maksymalnie 4 proc. w skali roku. Jeśli zatem na 128 wszystkich obserwacji, 75 proc. będzie spełniało przyjęte założenia, zysk z lokaty osiągnie poziom 3 proc. w skali roku.

- Oprocentowanie lokaty strukturyzowanej Stały kurs II jest bardzo atrakcyjne, w porównaniu z dostępnymi na rynku depozytami, przewidującymi analogiczny czas trwania zobowiązania - mówi Kajetan Kędzior z Wydziału Produktów Inwestycyjnych mBanku. - Z naszych analiz wynika, że w 2015 roku możemy oczekiwać umacniania się krajowej waluty. Sprzyjać temu będą relatywnie wysokie stopy procentowe, wzrost gospodarki polskiej i poluzowanie polityki pieniężnej w strefie euro. W związku z tym, taka konstrukcja lokaty ma duże szanse powodzenia - dodaje Kajetan Kędzior.

Subskrypcja lokaty Stały kurs II zostanie zakończona 9 marca. Minimalna kwota inwestycji to tysiąc złotych. Klient może założyć dowolną liczbę lokat, a ich otwarcie jest bezpłatne. Lokata objęta jest także pełną gwarancją kapitału, czyli zapewnia całkowity zwrot zainwestowanych środków w dniu jej zakończenia.

Aby rozpocząć inwestycję wystarczy posiadać konto w mBanku i po zalogowaniu do systemu transakcyjnego w zakładce „inwestycje” wybrać opcję „otwórz lokatę strukturyzowaną”.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.