Certyfikaty strukturyzowane po raz pierwszy w mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Certyfikaty strukturyzowane po raz pierwszy w mBanku

mBank rozpoczął subskrypcję certyfikatów strukturyzowanych opartych o indeks WIG30. Produkt ten, przeznaczony dla doświadczonych inwestorów, pojawia się w ofercie inwestycyjnej banku po raz pierwszy.

Certyfikaty strukturyzowane Strategiczna Trzydziestka są dostępne dla klientów mBanku korzystających z usługi eMakler. Instrument, którego emitentem jest Raiffeisen Centrobank AG, notowany będzie na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. – Pozwali to na aktywne zarządzanie inwestycją dzięki możliwości sprzedaży lub kupna certyfikatów w każdym momencie  – mówi Marcin Konkel, menedżer Wydziału Produktów Inwestycyjnych mBanku.

Strategiczna Trzydziestka jest certyfikatem TWIN WIN, opartym o indeks WIG30. Dzięki tej strategii, inwestor może czerpać praktycznie nieograniczony zysk (do 500 proc.) ze wzrostu indeksu WIG30, a także korzystać na jego spadkach, o ile w trakcie trwania produktu nie przekroczą one ani razu bariery 70 proc. wartości początkowej WIG-u 30. Wzrost wartości indeksu lub jego spadek nienaruszający bariery na poziomie 70 proc., przekłada się na wzrost wartości certyfikatu 1:1 (kalkulacja dokonywana jest w dniu wykupu certyfikatu).

W sytuacji spadku indeksu WIG30 o więcej niż 30 proc., mechanizm TWIN WIN przestaje działać, a wartość certyfikatu w dniu wykupu odpowiada procentowi zysku lub straty, jaką zanotował WIG30.

– Strategia certyfikatów pozwala na osiągnięcie stóp zwrotu wyższych niż na lokatach strukturyzowanych z większym prawdopodobieństwem realizacji zysków. Należy jednak pamiętać, że certyfikaty oferują jedynie warunkową ochronę kapitału (inaczej niż w wypadku innych produktów strukturyzowanych mBanku). Dlatego jest to produkt dla klientów świadomych ryzyka inwestycyjnego, którzy mają już doświadczenie w inwestowaniu – podsumowuje Marcin Konkel z mBanku.

Więcej informacji na temat produktu Strategiczna Trzydziestka dostępnych jest w internecie pod adresem: http://www.mbank.pl/notowania/gielda/oferty-publiczne/strategiczna-trzydziestka/.


Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego. Pełna oferta mBanku wraz z regulaminami będącymi jej integralną częścią jest dostępna na stronie www.mbank.pl.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.