Stabilny kurs złota to możliwość zysku dla klientów mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Stabilny kurs złota to możliwość zysku dla klientów mBanku

Złoto dla zuchwałych to nowa lokata strukturyzowana w ofercie mBanku. Jej zysk zależny jest od cen złota na giełdzie w Londynie i może sięgnąć nawet 10 proc. Bezpieczeństwo inwestycji potwierdza gwarancja kapitału, która obejmuje całość wpłaty.

– Nasza nowa lokata strukturyzowana to perspektywa wysokich zysków – do 10 proc. w skali roku, przy całkowitej gwarancji wpłaconego kapitału i braku prowizji. Co ważne, produkt umożliwia inwestycję w złoto bez konieczności posiadania kruszcu – mówi Marcin Konkel, kierujący Wydziałem Produktów Inwestycyjnych mBanku. – To ciekawa alternatywa dla osób poszukujących zysków wyższych od tych, możliwych do osiągniecia na niżej oprocentowanych lokatach – dodaje.

Rentowność lokaty strukturyzowanej Złoto dla zuchwałych jest uzależniona od tego, jak kształtować się będzie cena złota notowana na giełdzie w Londynie (LBMA), wyrażona w dolarach amerykańskich za uncję. Strategia produktu zakłada stabilizację cen złota w okresie najbliższych dwunastu miesięcy.

Lokata strukturyzowana zawiera tzw. barierę. Ozancza to, że gdy kurs kruszcu wzrośnie w dowolnym dniu powyżej poziomu bariery, klient w dniu zakończenia lokaty zyska 2,15 proc. W takiej sytuacji odsetki będą więc zbliżone do tych z klasycznej rocznej lokaty bankowej, przez co produkt jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

W przypadku gdy cena złota po dwunastu miesiącach będzie zawierać się w przedziale od 100 proc. do poziomu  bariery (która wcześniej nie zostanie naruszona), inwestor w pełni skorzysta na wzroście wartości tego kruszcu. Jeśli zaś cena instrumentu bazowego na popołudniowym fixingu w dniu 27.04.2015 r. znajdzie się poniżej poziomu 99,99 proc. wartości początkowej i nigdy w trakcie trwania lokaty nie przekroczy poziomu bariery, lokata strukturyzowana Złoto dla zuchwałych zapewni pełną ochronę kapitału.Aby skorzystać z lokaty wystarczy posiadać bezpłatne konto w mBanku. Minimalna kwota inwestycji to 1000 zł. Produkt można uruchomić on-line.

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego. Pełna oferta mBanku wraz z regulaminami będącymi jej integralną częścią jest dostępna na stronie www.mbank.pl. 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.