Oddział BRE Banku wśród arcydzieł architektury

Oddział BRE Banku wśród arcydzieł architektury

Bydgoska siedziba oddziału korporacyjnego BRE Banku, zwana szklanymi spichrzami, została uznana za jeden z trzech najładniejszych budynków w Polsce, w plebiscycie tygodnika POLITYKA. W głosowaniu wzięło udział 5 tys. czytelników. Wyprzedziła między innymi gmach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

bydgoszcz-zdjecie.jpg

Budynki powstały w latach 1995-1998, według projektu architektów Andrzeja Bulandy i Włodzimierza Muchy z Warszawy. Już wcześniej w 2000 r. został wyróżniony prestiżową nagrodą Stowarzyszenia Architektów Polskich. Stylem nawiązują do zabytkowych spichlerzy znajdujących się tuż obok i doskonale komponują się z otoczeniem. Głosujący w plebiscycie POLITYKI docenili budynki, w których przejawia się szacunek wobec historii i zachowanych urbanistycznych układów.

- Bankowość korporacyjna opiera się na relacjach oraz znajomości lokalnego biznesu. Ważne jest także, aby bank był częścią otoczenia w którym funkcjonuje - mówi Przemysław Gdański, członek zarządu BRE Banku – Architektura naszego bydgoskiego oddziału jest potwierdzeniem tej filozofii. Bardzo cieszy nas, że zostało to docenione w plebiscycie POLITYKI – dodaje.

Bydgoski oddział należy do sieci 29 oddziałów korporacyjnych BRE Banku. Oddziały korporacyjne obsługują małe i średnie firmy, duże przedsiębiorstwa i korporacje oraz instytucje. Klienci mogą w nich mogą skorzystać z szerokiej oferty całej Grupy BRE Banku. Ponadto do ich dyspozycji pozostają komfortowo wyposażone sale rozmów, które mogą wykorzystać zarówno na spotkania z doradcą, jak i z własnymi kontrahentami. Dodatkowo klienci mogą korzystać z dedykowanych im warsztatów i spotkań edukacyjnych organizowanych w oddziałach.

BRE Bank kieruje swoją ofertę do największych krajowych i międzynarodowych firm działających w Polsce, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP, jednostek sektora publicznego i instytucji finansowych. Bank obsługuje obecnie 14 tys. klientów korporacyjnych. W 2010 roku w kategorii kredytów konsorcjalnych BRE był drugim najbardziej aktywnie finansującym polskie przedsiębiorstwa bankiem w kraju. Współorganizował też jedną z największych emisji obligacji korporacyjnych dla wiodącej grupy energetycznej. BRE Bank uhonorowano w konkursie “Best Emerging Market Banks in CEE” organizowanym przez prestiżowy międzynarodowy magazyn Global Finance i uznano najlepszym bankiem w Polsce. BRE został także uznany najlepszym bankiem w Polsce przez prestiżowy Euromoney Magazine w dorocznym konkursie Euromoney Awards for Excellence.Załączniki
bydgoszcz-zdjecie.jpg

grafika | 162 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.