Gwarancja w BRE Banku teraz prościej i przez internet

Gwarancja w BRE Banku teraz prościej i przez internet

BRE Bank rozszerzył zakres produktów dostępnych w ramach pakietów dla MSP o gwarancje bankowe.  Firmy z tego sektora mogą otrzymać gwarancje na uproszczonych zasadach, a cały proces aplikacji odbywa się za pośrednictwem internetowego systemu iBRE.

- Przesłanką do rozszerzenia oferty pakietów EFEKT są rosnące potrzeby wykorzystywania gwarancji wśród małych i średnich przedsiębiorców. Przyczyniają się do tego wymogi prawne jak również niestabilność otoczenia i związane z tym zapotrzebowanie na instrumenty poprawiające bezpieczeństwo obrotu handlowego. – mówiMarcin Lucimiński, dyrektor biura rozwoju sieci oraz bankowości małych i średnich przedsiębiorstw BRE Banku.

Uproszczone zasady oceny klienta i zmniejszony zakres wymaganych dokumentów oznacza skrócenie czasu oczekiwania na gwarancję do kilku dni. Dodatkową wygodą dla klienta jest także możliwość składania zleceń i uzgadniania treści gwarancji w formie elektronicznej, za pośrednictwem platformy bankowości internetowej iBRE.

W ramach pakietu EFEKT gwarancje mogą być wystawione zarówno dla beneficjenta krajowego, jak i zagranicznego, z terminami ważności do 3 lat, maksymalnie do równowartości kwoty 600 tys. złotych.

Firmy, korzystające z Pakietów dla MSP, mogą składać do rozpatrzenia w uproszczonej procedurze zlecenia wystawienia kilku rodzajów gwarancji:
- gwarancji dobrego wykonania kontraktu
- gwarancji przetargowychgwarancji terminowego dokonania płatności
- gwarancji wykonania kontraktowych zobowiązań
- gwarancyjnychgwarancji zwrotu zaliczki/kaucji.

Pakiety EFEKT obejmują zestaw produktów i usług najbardziej niezbędnych i najczęściej wykorzystywanych przez firmy z sektora MSP. Są to przede wszystkim rozwiązania wspierające obsługę rozliczeń (dostęp do bankowości elektronicznej, rachunki, przelewy, lokaty, karty, wymiana walut czy operacje gotówkowe), jak również umożliwiające pozyskanie dodatkowych środków w formie kredytu, leasingu i faktoringu. Dostęp do produktów ułatwiają uproszczone procedury, a także preferencyjne ceny.

Załączniki
pakiety-msp.jpg

grafika | 13,3 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.