Powstanie nowy mBank, najnowocześniejszy bank na świecie

Powstanie nowy mBank, najnowocześniejszy bank na świecie

Do końca roku powstanie zupełnie nowy mBank, który ma ambicję stać się najnowocześniejszym bankiem na świecie. BRE zainwestuje w projekt łącznie 100 mln zł. Docelowo, zastąpi on obecnie funkcjonującą platformę. Użytkownicy otrzymają m.in. nowy, intuicyjny serwis transakcyjny z systemem do zarządzania finansami osobistymi, a dzięki video-rozmowom, wizyty w lokalizacjach banku staną się zbędne.

Jedna z największych inwestycji technologicznych w polskiej branży finansowej

– Ponad 11 lat temu BRE Bank rozpoczął nową erę w polskiej bankowości, tworząc mBank, pierwszą wirtualną instytucję finansową na polskim rynku. Dziś przyszedł czas na kolejną rewolucję. Rozpoczęliśmy prace nad nową wersją jednego z największych i najchętniej polecanych przez klientów banków detalicznych – mówi Cezary Stypułkowski, prezes BRE. – Największe doświadczenie wśród rodzimych banków w internecie, w połączeniu z siłą doświadczonego zespołu oraz analizą wielu światowych rozwiązań finansowych, opartych na najnowocześniejszych technologiach, pozwalają nam mieć ambicję budowy najnowocześniejszego banku na świecie – dodaje.

– Budując nowy mBank, zamierzamy rozszerzyć pojęcie bankowości wirtualnej. Udowodnimy, że „wirtualny” nie musi oznaczać „niedostępny”. Zaoferujemy użytkownikom przyjazne i intuicyjne usługi, dostępne w zasięgu kilku kliknięć – zapowiada Jarosław Mastalerz, członek zarządu BRE odpowiedzialny za bankowość detaliczną. – Zamierzamy być „Facebookiem finansów”, bankiem dla rosnącej grupy adeptów nowych technologii, która już dziś liczy w Polsce milion osób – deklaruje.

Nad projektem nowego banku pracuje osobny zespół projektowy – jego kompletowanie rozpoczęło się już w 2011 roku. Nowy mBank, którego budżet to 100 mln zł, zostanie uruchomiony do końca 2012 r. Będzie to jedna z największych inwestycji technologicznych w historii polskiej bankowości.

Nowy mBank będzie powstawał od podstaw, niezależnie od funkcjonującej już instytucji. Docelowo, projekt zastąpi obecną platformę – przy czym klienci banku o terminie przejścia do nowego serwisu zdecydują sami.

Inwestycja o ogromnym potencjale

mBank powstał w 2000 roku – po ponad 11 latach działalności ma blisko trzy miliony użytkowników w Polsce, co oznacza, że jest trzecim największym bankiem detalicznym na rodzimym rynku. Prawie 400 tys. spośród klientów wirtualnego banku to osoby szczególnie aktywnie korzystające z nowych technologii, w tym z bankowości mobilnej i szybkiego internetu. Według szacunków banku, grupa ta stanowi 40 proc. wszystkich zaawansowanych technologicznie Polaków (1 mln osób). Zgodnie z prognozami, liczba biegłych użytkowników technologii będzie rosnąć i w 2015 r. osiągnie poziom 5 mln – to potencjalna grupa klientów mBanku w nowym wydaniu.

Co zmieni się dzięki nowemu mBankowi?
Obejrzyj: http://youtu.be/RoJ8m6XS2Bk

Zapis z konferencji prasowej dotyczącej nowego mBanku (Warszawa, 28.03.2012 r.):
http://bankier.tv/mbank-rewolucja-10787.html

Bank otrzyma zupełnie nowy, intuicyjny interfejs. Integralną częścią systemu będzie rozbudowane narzędzie do zarządzania finansami osobistymi, oparte na wizualizacji wszystkich elementów domowego budżetu. Nareszcie w jednym miejscu, na czytelnych wykresach, będzie można zobaczyć, jak zmieniają się nasze inwestycje, ile pieniędzy mamy na lokatach lub koncie oszczędnościowym, a ile pozostało na rachunku bieżącym.

W nowym banku wprowadzony zostanie video-chat z jednoczesną możliwością pracy z dokumentami, wspólnie z doradcą, na ekranie monitora. Wizyta w oddziale czy punkcie sprzedaży nie będzie więc już potrzebna do załatwienia bankowych spraw – chociaż pozostanie dostępną opcją.

Nowy mBank będzie zintegrowany także z serwisem społecznościowym Facebook, co umożliwi m.in. dokonywanie przelewów między użytkownikami i korzystanie wspólnie ze znajomymi z promocji czy ofert specjalnych, opartych na funkcji geolokalizacji.

Projekt zagwarantuje też użytkownikom pełną mobilność – dzięki temu dostęp do pełnego systemu bankowego odbywać się będzie zarówno za pośrednictwem komputerów, jak i urządzeń przenośnych, takich jak smatrfony i tablety.

– Świat wirtualny w zasadzie zintegrował się z tym realnym. Nowe technologie ułatwiają codzienne życie, czyniąc je prostszym, wygodniejszym i ciekawszym. Wykorzystaliśmy tę wiedzę, tworząc założenia naszego przedsięwzięcia – wyjaśnia Michał Panowicz, dyrektor projektu nowego mBanku, szef departamentu Client Lab. – W nowym banku chcemy dać użytkownikom dużo więcej niż dziś mogą oczekiwać od bankowości wirtualnej. Wykorzystując nowoczesną technologię, stworzymy intuicyjną platformę dostępną dla każdego – dodaje.

Niezależnie od zmian, marka mBank pozostanie synonimem bankowości za zero złotych.
– Dotychczasowe warunki cenowe mBanku, m.in. darmowe konto, zostaną utrzymane. Pojawią się także dodatkowe zniżki i możliwość korzystania z ofert specjalnych, powiązanych z produktami naszych zewnętrznych partnerów – podsumowuje Cezary Stypułkowski.


Znajdź nas w internecie!
facebook.com/nowymbank
twitter.com/nowymbank
youtube.com/nowymbank
www.nowymbank.pl


Załączniki
img-2852.jpg

grafika | 2,22 MB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.