Analitycy DI BRE Banku najlepsi na rynku

Analitycy DI BRE Banku najlepsi na rynku

Zespół analityków Domu Inwestycyjnego BRE Banku został uznany za najlepszy na rynku, w dorocznym rankingu miesięcznika Forbes. Zarządzający funduszami oceniali profesjonalizm, kompleksowość oferty jakość i przydatność raportów przygotowywanych przez analityków największych domów maklerskich w kraju.

zespol-di-bre.jpg
- Nasi analitycy drugi rok z rzędu zostali uznani za najlepszych w Polsce w prestiżowym zestawieniu Forbesa, na podstawie ocen zarządzających funduszami inwestycyjnymi. – mówi Jarosław Kowalczuk,  prezes Domu Inwestycyjnego BRE Banku. – Zachowanie pozycji lidera jest ogromnym wyróżnieniem, pokazuje bowiem, że nawet w trudnych czasach nasz zespół potrafi trafnie ocenić potencjał inwestycji na rynku kapitałowym – dodaje.

Przedstawiciele inwestorów instytucjonalnych oceniali współpracę z zespołami analityków wszystkich działających na rynku biur z którymi współpracowali w ostatnich 12 miesiącach.  Każdy z głosujących przyznawał oceny od 1 do 5 w czterech kategoriach. Pod uwagę brano kompleksowość oferty, profesjonalizm, jakość przygotowywanych przez dany zespół raportów oraz ich przydatność. Dom Inwestycyjny BRE Banku, jako jedyny na rynku uzyskał średnią ocen w każdej z kategorii powyżej 4 punktów. Analitycy zostali ocenieni przez przedstawicieli 23 instytucji. Jednocześnie autorzy rankingu zauważają, że DI BRE powiększył w tym roku swoją przewagę nad kolejnym domem maklerskim w zestawieniu.

- Nasz zespół przygotowuje obecnie rekomendacje dla 63 spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Cieszymy się, że wszechstronność naszych analityków, a przede wszystkim jakość przygotowywanych przez nich raportów jest oceniana jako najlepsza na rynku – mówiMichał marczak, szef zespołu analiz DI BRE Banku. – naszą aspiracją jest umacnianie pozycji lidera w kolejnych latach – dodaje.

Analitycy DI BRE cały czas pogłębiają swoją wiedzę na temat sektora, którym się zajmują oraz utrzymują stały kontakt z zarządami spółek. Dzięki temu, że stanowią zgrany zespół i wymieniają się informacjami w ramach codziennej pracy, ich raporty są bardziej kompleksowe, a co za tym idzie mają większa wartość dla osób zarządzających funduszami, które na tej podstawie podejmują decyzje inwestycyjne.

Niedawno Dom Inwestycyjny BRE Banku został uznany także za najlepszy w Polsce w dorocznym rankingu Gazety Giełdy Parkiet otrzymując tytuł  Domu Maklerskiego Roku.

Dom Inwestycyjny BRE Banku jest jednym z najdłużej funkcjonujących na polskim rynku kapitałowym domów maklerskich. Prowadzi działalność od 1991 roku, kierując ofertę do wszystkich aktywnych grup inwestorów zarówno instytucjonalnych, jak też indywidualnych. Oferta brokera obejmuje pełen zakres dostępnych na polskim rynku kapitałowym usług maklerskich – w tym rozwiązania dla inwestorów giełdowych oraz emitentów papierów wartościowych. Obecnie DI BRE obsługuje aż 300 tys. aktywnych rachunków maklerskich i jest pod tym względem liderem rynku. DI BRE zawsze był jednym liderów innowacji rynku kapitałowego. Przeprowadził pierwszą na polskim rynku emisję akcji z prawem poboru, przygotował pierwszą publiczną emisję warrantów, zawarł pierwszą w historii Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie transakcję, której przedmiotem były kontrakty terminowe i transakcję krótkiej sprzedaży. W tym roku, w 20. rocznicę powstania DI BRE udostępnił pod adresem www.dibre.cm.pl nowy serwis internetowy dla klientów  – kompletne źródło informacji o rynku kapitałowym wzbogacone o profesjonalne opracowania analityczne oraz przydatne w inwestowaniu rozwiązania funkcjonalne.

Załączniki
zespol-di-bre.jpg

grafika | 35,7 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.