DI BRE: wiele wskazuje, że rynki wejdą w korektę

DI BRE: wiele wskazuje, że rynki wejdą w korektę

Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku oceniają prawdopodobieństwo wejścia rynków w korektę na 70 proc. Podkreślają jednak wyraźnie, że będzie to jedynie korekta, a nie zmiana trendu wzrostowego. 

- Początek roku na rynku akcji jest zgodny z naszymi przewidywaniami. Jeżeli dane makro z rynku amerykańskiego zaczną rozczarowywać inwestorów, jak ma to już miejsce w Europie, rynki wejdą w korektę – mówiMichał Marczak, szef zespołu analiz DI BRE –  Prawdopodobieństwo takiego scenariusza oceniamy obecnie na 70 proc. Nie będziemy jednak mieli do czynienia za zmianą trendu wzrostowego – dodaje.

Eksperci Domu Inwestycyjnego BRE Banku dokonali comiesięcznego przeglądu rekomendacji dla spółek oraz sytuacji w poszczególnych branżach. W branży finanse wskazali, że obecnie za niedowartościowane uznać należy walory Kruka, PZU i PKO BP. W konsekwencji rekomendacja dla PKO Banku Polskiego została podwyższona do „akumuluj”. Jako przewartościowane uznali natomiast akcje Millennium, Pekao i Get Banku.

W branży paliwowej sprzyjające dane makro dla rafinerii powinny wspierać notowania Orlenu i Lotosu. Po pierwszym kwartale wyniki obu spółek wsparte powinny być wysokimi przeszacowaniami zapasów i długu walutowego. Wśród spółek energetycznych, perspektywa bardzo dobrych wyników w pierwszym kwartale powinna wspierać notowania PGE i Tauronu.  Sentyment do sektora znajduje się pod presją oczekiwań podaży akcji Enei oraz zapowiadanych debiutów Energi i PAK.

Wśród spółek mediowych najatrakcyjniejszą wyceną charakteryzuje się w ocenie analityków DI BRE Agora. Zwracają oni jednak uwagę na wciąż trudną, mimo poprawy w pierwszym kwartale, sytuację na rynku reklamowym. Największy potencjał wzrostowy wśród spółek IT eksperci widzą w akcjach Asseco Poland. Wezwanie na akcje Sygnity będzie nadal oddziaływało stabilizująco na kurs tej spółki. Za ryzykowne uznać można akcje Action i Comarchu.

Po publikacji słabszych danych makro spółki surowcowe nadal będą w korekcie ostatnich wzrostów. Impuls wzrostowy dałyby lepsze niż oczekiwania dane z Chin lub dalsze luzowanie polityki monetarnej FED czy władz chińskich. Analitycy DI BRE nadal podtrzymują negatywne nastawienie do kursów spółek przemysłowych takich jak Astarta i Kernel. Największe szanse na wzrosty widzą w akcjach Rovese i Kęt. Spadek kursu Kopexu w kwietniu uznają za okazję do kupna waloru.

Dobre statystyki sprzedaży mieszkań za pierwszy kwartał okazały się pozytywnym zaskoczeniem i usprawiedliwiają, według ekspertów DI BRE wzrost cen niektórych deweloperów na początku roku.

W raporcie miesięcznym Dom Inwestycyjny BRE Banku obniżył zalecenie dla spółek: Netia (Redukuj), Ulma CP (Trzymaj), ZA Puławy (Redukuj) oraz zawiesił rekomendację dla spółek: GTC, LPP.

Zapraszamy do lektury całego raportu, który znajduje się w załączniku.
Załączniki
kwiecien-2012.pdf

pdf | 2,15 MB

PobierzPobierz
gielda.jpg

grafika | 192 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.