Doradcy BRE Private Banking z certyfikatami EFP EFPA

Doradcy BRE Private Banking z certyfikatami EFP EFPA

Doradcy BRE Private Banking & Wealth Management otrzymali jako pierwsi w Polsce Certyfikaty Eksperta Planowania Finansowego EFP EFPA, potwierdzające najwyższy poziom kwalifikacji i obsługi świadczonej klientom. W Polsce certyfikaty przyznaje Fundacja na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego EFPA Polska, a do egzaminów przygotowuje Warszawski Instytut Bankowości.


– Naszą ambicją jest stałe podnoszenie poziomu obsługi oferowanej klientom. Uzyskanie certyfikatów Eksperta Planowania Finansowego, opracowanych według międzynarodowych standardów, jest istotnym potwierdzeniem kwalifikacji naszych doradców przez niezależną instytucję – mówi Małgorzata Anczewska, dyrektor BRE Private Banking & Wealth Management

European Financial Planning Association (EFPA), która przygotowała standard certyfikatów dla doradców finansowych (EFA EFPA) oraz ekspertów planowania finansowego (EFP EFPA), jest niezależną, pozarządową organizacją europejską, reprezentowaną w 14 krajach europejskich i współpracującą z organizacjami w kolejnych siedmiu krajach. Misją EFPA jest wyznaczanie i promowanie wysokiej jakości standardów kompetencji oraz zachowań etycznych dla sektora doradztwa finansowego w całej Europie, z korzyścią dla instytucji finansowych, doradców oraz ich klientów.

Certyfikat Eksperta Planowania Finansowego EFP EFPA potwierdza najwyższe kompetencje doradców finansowych. – Wysoki poziom kwalifikacji i etyki pracowników sektora finansowego gwarantuje klientom bezpieczeństwo i efektywność korzystania z usług finansowych – zwraca uwagę Andrzej Lech, prezes Warszawskiego Instytutu Bankowości.

– Możliwość przedstawienia klientom certyfikatu EFPA daje bankowi przewagę konkurencyjną. W ten sposób instytucje finansowe mogą potwierdzić swoje zaangażowanie i inwestycje w doradztwo na najwyższym poziomie – podsumowuje Mariola Szymańska-Koszczyc, Prezes EFPA Polska. – W momencie, gdy rząd pracuje nad deregulacją zawodów, najlepsi profesjonaliści i instytucje finansowe w sektorze chcą z własnej inicjatywy pokazać, czym wyróżniają się na rynku. Cieszymy się, że pierwszymi Ekspertami Planowania Finansowego EFP EFPA zostali doradcy BRE Private Banking & Wealth Management. Do pionierów niedługo dołączą kolejni doświadczeni eksperci – dodaje Szymańska-Kopszczyc.

Certyfikat European Financial Planner EFP EFPA to ważny krok w karierze doradcy finansowego. Na tym poziomie doradcy muszą potwierdzić rozumienie procesów makroekonomicznych oraz funkcjonowania rynków finansowych. Niezbędna jest też wiedza w zakresie wszystkich segmentów produktów finansowych, uwzględniająca inwestycje alternatywne, oraz praktyczne umiejętności kompleksowej diagnozy profilu klienta i analizy jego potrzeb. Doradca z certyfikatem EFP EFPA potrafi również zaproponować rozwiązania z zakresu optymalizacji podatkowej oraz planowania finansowego dla przedsiębiorców.

Pierwszy Program Studium Doradztwa Finansowego EFA EFPA został oficjalnie akredytowany w 2008 roku przez EFPA, w drodze wnikliwego postępowania akredytacyjnego. Prawo przeprowadzania egzaminów i wydawania certyfikatów w Polsce uzyskał Warszawski Instytut Bankowości. W celu podniesienia transparentności systemu egzaminacyjnego z inicjatywy WIB została utworzona odrębna organizacja, Fundacja na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego, pełniąca rolę EFPA Polska. Fundacja przejęła od Instytutu prowadzenie egzaminów certyfikujących EFA i od września 2009 jest jedynym podmiotem w Polsce uprawnionym do ich realizacji.

Certyfikaty EFP EFPA wręczono podczas seminarium „Horyzonty Bankowości2012”– jednego z największych, środowiskowych wydarzeń w tym roku, organizowanych przez Centrum Prawa  Bankowego i Informacji przy udziale Związku Banków Polskich.
Załączniki
centrala-bre-banku-1-2.jpg

grafika | 74,1 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.