Rusza iBRE News – nowatorska platforma informacyjna

Rusza iBRE News – nowatorska platforma informacyjna

BRE Bank udostępnił klientom korporacyjnym serwis informacyjny iBRE News. To przełom w sposobie komunikacji banku z klientem i zupełnie nowe podejście do bankowości internetowej dla firm. Dzięki iBRE News klienci będą mieli w jednym miejscu szeroki dostęp do sprofilowanych pod ich potrzeby informacji z rynku.

- Istotą funkcjonowania iBRE News jest gromadzenie szczegółowych informacji gospodarczych, ekonomicznych, politycznych i prawnych w jednym miejscu, dostosowanych do potrzeb różnych grup klientów np. księgowych, pracowników działów kadr i wynagrodzeń, pracowników działów finansowych. – mówi Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku. – Wszystko to w jednym miejscu, uzupełnione o odpowiednie narzędzia do wyboru, selekcji i prezentacji informacji. – dodaje.

iBRE News jest zintegrowany z platformą bankowości internetowej iBRE, która agreguje wiele produktów i usług bankowych za pomocą jednego kanału dostępu. Została zaprojektowana tak, aby spełniać wymagania korporacji, firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a także jednostek sektora publicznego. Nowy serwis umożliwia dostęp do zagregowanego strumienia informacji rynkowych, pojawiających się w wiodących serwisach informacyjnych na całym świecie. Takie rozwiązanie przynosi oszczędności w zakresie wykupu dostępu do treści i praw użytkowania od wielu firm obecnych na rynku krajowym.Wśród zamieszczonych w portalu danych znaleźć można aktualności, opinie i opracowania branżowe, wskaźniki ekonomiczne, notowania walorów rynku polskiego oraz kluczowych giełd światowych. Wszystkie informacje są dostarczane w czasie rzeczywistym. Moduł iBRE News został podzielony na strefy: Strona główna, Giełda, Pieniądz, Gospodarka, Biznes Poradnik, Przegląd wydarzeń. Wszystkie znajdujące się w nim zakładki przygotowano i uporządkowano w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby poszczególnych grup użytkowników, a więc księgowych, pracowników działów kadr i wynagrodzeń oraz pracowników działów finansowych.

Dzięki iBRE News można samodzielnie przygotowywać także analizy giełdowe z wykorzystaniem zagregowanych informacji i specjalnie przygotowanych w tym celu narzędzi. Osoby korzystające z serwisu mogą personalizować interesujące je instrumenty finansowe, takie jak waluty, spółki czy indeksy światowe za pomocą dostępnych widgetów. Dodatkowo, indeksy światowe zostały oznaczone na interaktywnej mapie, która wyróżnia aktywne i nieaktywne indeksy, pokazując dokładny czas i wartość każdego z nich.

Moduł iBRE News będzie cały czas rozwijany i wzbogacany. Plany na przyszłość przewidują pozyskanie kolejnych dostawców informacji oraz dodanie do portalu następnych funkcji np. e-learningu. Portal stanie się miejscem interakcji z odbiorcami, będą oni angażowani w dyskusję online, a także zachęcani do rekomendowania banku własnymi kanałami dystrybucji treści. Narzędzia wykorzystywane przez bank do monitorowania akcji w iBRE News pozwolą na pracę w trybie online, co wpłynie na natychmiastową reakcję na inicjatywy i komentarze klientów.

- Kluczem do efektywnej działalności przedsiębiorstwa jest wiedza o sytuacji rynkowej zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Dostęp do precyzyjnych danych dostarcza niezbędnej wiedzy i pozwala na podjęcie skutecznych działań. – wyjaśnia Dariusz Nalepa – iBRE News zapewnia wyjście poza sztywne ramy serwisu korporacyjnego i pozwala na swobodniejsze podejście do użytkownika i tematów, które nie zawsze są łatwe w odbiorze.  Koszt naszego serwisu jest znacznie niższy w porównaniu z wykupem contentu od pojedynczych dostawców – podsumowuje.
Załączniki
ibrenius.jpg

grafika | 21,4 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.