BRE Bank uruchomił obsługę klientów w języku niemieckim

BRE Bank uruchomił obsługę klientów w języku niemieckim

BRE Bank obsługuje obecnie ponad 3000 klientów międzynarodowych, z czego połowa to firmy z Niemiec. Odpowiadając na ich zapotrzebowanie bank uruchomił w ramach usług rynków finansowych German Desk – czyli profesjonalną obsługę w języku niemieckim.

- Z usług bankowości korporacyjnej BRE Banku korzysta bardzo wiele przedsiębiorstw zagranicznych, w tym ponad 1,5 tys. to podmioty z Niemiec, z których znaczna część zatrudnia obcokrajowców – mówi Adam Pers, dyrektor departamentu sprzedaży rynków finansowych BRE Banku. – Chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na ich oczekiwania, dlatego wprowadzamy obsługę także w języku niemieckim – dodaje.

German Desk będzie pomagał klientom m.in. w obsłudze platformy iBRE FX, uzyskiwaniu informacji dotyczących bieżącej sytuacji na rynkach finansowych oraz zawieraniu telefonicznych transakcji walutowych poprzez dedykowanego niemieckojęzycznego dealera. Również autorska platforma iBRE FX, dostępna jest w języku niemieckim. Umożliwia ona klientom w łatwy i intuicyjny sposób zawierać natychmiastowe i terminowe transakcje wymiany walut, składać oferty, a już w niedalekiej przyszłości zakładać lokaty.

Klientom niemieckojęzycznym BRE Bank proponuje także szeroki zakres nowoczesnych produktów finansowych wspierających proces zarządzania ryzykiem rynkowym. Zapewnia kompleksowe i profesjonalne wsparcie merytoryczne w zakresie ograniczenia ryzyka kursowego, ryzyka stopy procentowej oraz ryzyka cen towarów i surowców. W ramach współpracy z klientem specjalista ds. rynków finansowych odpowiedzialny jest za profesjonalną obsługę w zakresie identyfikacji ryzyk rynkowych, na jakie narażone jest przedsiębiorstwo, prezentacji rozwiązań umożliwiających zarządzanie ryzykiem finansowym oraz wsparcie w dopasowaniu ich do specyfiki działalności i potrzeb firmy. Może także przekazać także pełną informację o specyfice oferowanych przez BRE Bank produktów i rodzajach ryzyk związanych z transakcjami, określenia ich optymalnych warunków oraz pomoc w uzyskaniu dostępu do bieżących informacji z rynku finansowego oraz raportów, analiz i prognoz przygotowanych przez zespół ekonomistów BRE Banku.

- Obsługa finansowa przedsiębiorstw wywodzących się zza naszej zachodniej granicy jest jednym z ważnych kierunków rozwoju bankowości korporacyjnej BRE Banku. Wsparcie dla klientów w języku niemieckim jest jednym z elementów, który ma dodatkowo wyróżniać nas na rynku – mówi Adam Pers.

Niemcy są głównym partnerem handlowym Polski. Obroty polsko – niemieckie osiągnęły w 2011r. rekordowy poziom blisko 69 miliardów Euro. Udział Niemiec w polskim eksporcie ogółem sięga 26 proc. a w imporcie 22 proc. Obroty handlowe Niemiec z Polską są wyższe niż obroty handlowe Niemiec z Rosją, Japonią czy Hiszpanią. Niemcy są na drugim miejscu (po Niderlandach) wśród największych inwestorów zagranicznych w Polsce. Wg danych NBP skumulowana wartość niemieckich inwestycji na koniec 2010 r. wyniosła 20,3 mld Euro, co daje 13,5 proc. udział w inwestycjach zagranicznych ogółem. Przyrost inwestycji niemieckich w 2011 roku wyniósł ok.1,5 mld Euro.
Załączniki
niemcy.jpg

grafika | 14,5 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.