Czy plan zmniejszenia deficytu zadziała?

Czy plan zmniejszenia deficytu zadziała?

Co zrobi Rada Polityki Pieniężnej? Czy Tusk obniży deficyt? Co z gospodarką Stanów Zjednoczonych. Analiza tych tematów w najnowszym comiesięcznym przeglądzie makroekonomicznym BRE Banku.

- Ze względu na znaczne osłabienie złotego, wyższe ceny paliw i żywności inflacja mogła w listopadzie osiągnąć poziom 4,6-4,7 proc. Odczyt taki prawdopodobnie przyczyni się do dalszego wygaszenia oczekiwań na poluzowanie monetarne w Polsce i wzmoże wzrost stawek WIBOR – tłumaczyErnest Pytlarczyk, główny ekonomista BRE Banku. Przyszłe decyzje Rady Polityki Pieniężnej są jednym z tematów poruszanych w comiesięcznym raporcie ekonomicznym ekspertów BRE. Ernest Pytlarczyk i Marcin Mazurek się również o policzenie, czy realizacja zapowiedzi wygłoszonych przez Donalda Tuska w jego expose, pozwoli na obniżenie deficytu do 3 proc. PKB. Czy premierowi i jego rządowi się uda? Przy jakim wzroście PKB będzie to możliwe? Odpowiedź na te pytania znajdziecie Państwo w załączonym raporcie.Ernest Pytlarczyk i jego zespół pochylają się również nad ekonomią globalną. Piszą o perspektywach dla gospodarki Stanów Zjednoczonych. Ich wnioski nie napawają jednak optymizmem. Z kolei w Europie po eskalacji kryzysu zadłużeniowego i dynamicznej przecenie w regionie, od początku grudnia nastąpiła wyraźna poprawa nastrojów. Węgierski bank centralny, zgodnie z życzeniem rynku, podniósł stopy dostarczając niezbędną premię za ryzyko, kontynuowane są również pozytywne zaskoczenia danymi z USA, a Europa czeka na wyniki szczytu 9 grudnia, na którym mają być wyznaczone kierunki zmian w traktatach.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.