Jesienią przyjemności kosztują mniej

Jesienią przyjemności kosztują mniej

"

40 proc. zamożnych Polaków sięgając po kredyt konsumpcyjny wybiera limit w rachunku. Pieniądze z kredytu affluenci wydają przede wszystkim na dobra luksusowe i podróże. Jesienią produkt ten dostępny jest w MultiBanku na promocyjnych warunkach, bez prowizji i z niższym oprocentowaniem.

Limit w rachunku to drugi po karcie kredytowej najczęściej wybierany kredyt konsumpcyjny wśród zamożnych. Zdaniem klientów jego najważniejszą zaletą jest łatwy dostęp do pieniędzy, które mogą przeznaczyć na dowolny cel. W przypadku affluentów (klienci, których miesięczne dochody netto wynoszą min. 5 tys. zł lub posiadają aktywa na poziomie min. 100 tys. zł)  często związany jest on z przyjemnościami.

- Jak wynika z raportu „Segmentacja rynku NML” przygotowanego przez SMG/KRC, dla zamożnych klientów najważniejszym powodem korzystania z limitu w rachunku jest zakup dóbr luksusowych, głównie drogich kosmetyków i biżuterii. Na drugim miejscu affluenci wskazali finansowanie wydatków związanych z wypoczynkiem oraz podróżami. Jako trzeci powód podali natomiast regulowanie rachunków za usługi medyczne, leki i konsultacje ze specjalistami – mówi Sebastian Wasiak, naczelnik Wydziału Kredytów Odnawialnych, odpowiedzialny za ofertę MultiBanku i mBanku.   – Natomiast, w przeciwieństwie do większości Polaków, zamożni stosunkowo rzadko dzięki kredytowi starają się załatać dziurę w domowym budżecie. W przypadku affluentów codzienne wydatki, takie jak tankowanie samochodu, regulowanie stałych opłat np. za mieszkanie czy zakup jedzenia, zajmują odpowiednio  5, 7 i 10 miejsce wśród najczęstszych powodów korzystania z limitu. Dla ogółu Polaków są to najważniejsze przyczyny sięgania po kredyt odnawialny – dodaje.    

Teraz w MultiBanku, osoby zainteresowane tym produktem, mogą z niego skorzystać na promocyjnych warunkach. Do 30 listopada br., kredyt odnawialny  uruchamiany będzie bez prowizji. Klienci nie zapłacą też za podwyższenie posiadanego już limitu w rachunku. A osoby, które przeniosą kredyt z innego banku, przez pierwszy rok, zyskają niższe oprocentowanie, wynoszące 9,90 proc.

- Dostępne w banku promocje obowiązują również w ramach „Oferty dla Ciebie”. Aktywni klienci, którym bank wyliczył limit kredytowy, mogą z nich skorzystać on-line, nawet w ciągu 15 minut. Wystarczy, że zaakceptują ofertę banku – mówi Sebastian Wasiak. - Obecnie w ten sam sposób klienci mogą też podwyższyć posiadany limit na karcie kredytowej oraz zawnioskować o kredyt gotówkowy – podsumowuje ekspert MultiBanku.

Informacje dodatkowe:

Promocje kredytu odnawialnego MultiBanku:

- 0 proc. prowizji za udzielenie kredytu odnawialnego (oferta ważna do 30 listopada 2011 r.)

- 0 proc. prowizji za podwyższenie posiadanego już limitu w rachunku (ważna do 30 listopada 2011 r.)

- w ramach przeniesienia kredytu z innego banku, 0 proc. prowizji za uruchomienie oraz  oprocentowanie 9,90 proc. przez pierwszy rok trwania umowy (oferta ważna do odwołania).

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.