Struktura Liderzy Parkietu po raz trzeci w mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Struktura Liderzy Parkietu po raz trzeci w mBanku

"

Rozpoczyna się subskrypcja trzeciej edycji lokaty strukturyzowanej „Liderzy Parkietu”, opartej na polskim indeksie największych spółek giełdowych. Pierwsza edycja struktury cieszyła się dużą popularnością wśród Klientów i przyniosła zysk w wysokości 10,5 proc w skali roku.

Aktywem bazowym lokaty strukturyzowanej „Liderzy Parkietu” w mBanku są kontrakty terminowe na indeks WIG20. Strategia produktu zakłada wzrost wartości aktywa w perspektywie najbliższych sześciu miesięcy do poziomu 3000-3400 punktów.

Popularność pierwszej subskrypcji oraz zysk, jaki wypracowała lokata wcześniej, zachęcił nas do zaoferowania Klientom kolejnego produktu opartego o indeks WIG20 – mówi Michał Rzeźnik z wydziału produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych mBanku. Argumentem przemawiającym za wprowadzeniem takiego produktu są prognozy Międzynarodowego Funduszu Walutowego dotyczące wzrostu globalnego PKB nawet do 4,4 proc., co sugeruje powrót do poziomów z lat 2004-2007, które były bardzo dobre dla rynków akcyjnych. Ponadto wyceny spółek z indeksu WIG20 nadal pozostają atrakcyjne, choć trudno  już  mówić o ich niedowartościowaniu. Przy prognozowanym wzroście gospodarczym o 4,2 proc., należy się spodziewać dalszego zwiększania zysków przedsiębiorstw, a co za tym idzie wzrostu wycen spółek. Z drugiej strony, zmniejszenie wysokości składki odprowadzanej do OFE oznacza spadek możliwości inwestycyjnych, zaś duża podaż nowych akcji wywołana ofertami Skarbu Państwa powinna powstrzymać wzrost indeksu o więcej niż 20 proc. w skali roku – dodaje Rzeźnik.

Zysk z lokaty strukturyzowanej „Liderzy Parkietu III” uzależniony jest od wartości aktywa bazowego zanotowanej na dwa dni robocze przed zakończeniem inwestycji (w dniu 03.01.2012 r.) i wyniesie:

  • 11,5 proc. w skali roku, jeśli w tym czasie wartość aktywa bazowego znajdzie się w przedziale 3100-3300 punktów (według danych rynkowych z dnia 20.06.2011 r.). Ostateczna wysokość oprocentowania zostanie ustalona w dniu 01.07.2011 r. i będzie nie niższa niż 10,50 proc;
  • 5,2 proc. w skali roku, jeśli w tym czasie wartość aktywa bazowego znajdzie się w przedziale 3000-3100 lub 3300-3400 punktów.

W pozostałych przypadkach lokata zakończy się zwrotem zainwestowanych środków.

Zapisy w ramach subskrypcji przyjmowane są od 22 do 30 czerwca br., minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł. Lokata objęta jest 100-proc. gwarancją zainwestowanego kapitału. Inwestujący nie ponosi opłaty za jej uruchomienie i zarządzanie. Produkt można zamówić samodzielnie w serwisie transakcyjnym mBanku. 

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W najnowszej edycji rankingu konsumenckiego „Jakość Obsługi” (wrzesień 2010 r.) otrzymał przyznawane przez konsumentów „Godło Jakości Obsługi 2010”. W grudniu 2009 r. w rankingu „Bank Najbliższy Klientowi” „Dziennika Gazety Prawnej”, Expandera i CBM Indicator, został także ogłoszony najchętniej polecanym przez Klientów bankiem w Polsce. Tytuł „Złotego Banku 2009 r.”, przyznany przez internautów w plebiscycie Bankier.pl i PayU SA „Złoty Bankier” w lutym 2010 r., to kolejne istotne wyróżnienie w historii Banku.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.