Zapisy przed finiszem

Zapisy przed finiszem

"

Zapisy na akcje Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. przyjmowane są do końca dnia w poniedziałek 16 maja br. Z obserwacji ekspertów MultiBanku wynika, że podczas dużych prywatyzacji 80 proc. zleceń składanych jest w ostatnich dniach  trwania oferty.

Podczas ostatnich trzech dużych prywatyzacji spółek Skarbu Państwa (GPW, Tauron oraz PZU) klienci MultiBanku złożyli ok. 24 tys. zleceń na akacje o wartości blisko 170 mln zł. Większość z nich przyjętych zostało w ostatnich dniach trwania zapisów.

- Duże debiuty giełdowe cieszą się stałym zainteresowaniem naszych klientów. Podczas ostatniej prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych złożyli oni ponad 8 tys. zapisów o łącznej wartości ok. 34 mln zł. Prywatyzacja spółki Tauron przyciągnęła natomiast 9 tys. graczy, którzy złożyli zlecenia na łączną kwotę 74,5 mln zł – mówi  Daniel Wrzesiński, menadżer Centrum Oszczędzania MultiBanku.   – W obu przypadkach około 80 proc. dyspozycji złożonych zostało w ciągu ostatnich 20 proc. czasu trwania oferty – dodaje Wrzesiński.  

Wejście na giełdę Banku Gospodarki Żywnościowej to pierwsza tak duża prywatyzacja w tym roku. Do 16 maja br. zapisy na jego udziały mogą składać klienci indywidualni. Dla nich przeznaczonych zostało 25 proc. akcji spółki. Każda osoba może złożyć jeden zapis na minimum 12, a maksimum 120 akcji. Cena maksymalna jednej akcji została ustalona na poziomie 90 zł, jednak zapisy mogą być zrealizowane po niższych stawkach. Ostateczną cenę poznamy 17 maja br.

Klienci MultiBanku, posiadający aktywną Usługę Maklerską, mogą złożyć zlecenie nie tylko w placówce banku, ale też za pośrednictwem Internetu logując się do systemu transakcyjnego banku lub kontaktując się z multilinią.

- Dzięki zdalnym kanałom dystrybucji udostępnionym przez bank klienci mogą składać dyspozycje nawet w ostatnich minutach trwania zapisów. Nie ograniczają ich godziny otwarcia placówki czy funkcjonowania biura maklerskiego – mówi Daniel Wrzesiński. – Zlecenia na akcje BGŻ w systemie transakcyjnym banku oraz na multilinii przyjmowane będą do poniedziałku do godziny 23:59 – dodaje.  

Informacje dodatkowe:
Usługa Maklerska - najważniejsze cechy:
- pełna integracja rachunku maklerskiego z MultiKontem,
- bieżąca kontrola i zarządzanie aktywami on-line,
- pełna elastyczność w inwestowaniu środków na giełdzie,
- bezpłatne prowadzenie rachunku maklerskiego,
- rynkowe prowizje maklerskie.
Uruchomienie Usługi Maklerskiej: 0 zł
Prowadzenie Usługi Maklerskiej: 0 zł    

Harmonogram oferty

5 - 16 maja 2011 r.

Przyjmowanie zapisów w Transzy Inwestorów Indywidualnych 

17 maja 2011 r.

Ustalenie i opublikowanie Ceny Sprzedaży oraz ostatecznej liczby Akcji Sprzedawanych, przeznaczonych do przydziału poszczególnym kategoriom inwestorów

do 20 maja 2011 r.

Planowany termin przydziału akcji 

27 maja 2011 r.

Planowany termin debiutu Akcji Sprzedawanych na GPW 

Więcej informacji

 

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.